Armastust otsides: kas ainus ja õige on olemas?

Kas see “üks ja ainus õige” on tõesti olemas või on see pelgalt imeline unistus meie peades? Margus Vaher mõtiskleb selle teema üle oma raamatus”Tee mehe südamesse”.

Carrie Bradshaw ja “Seks ja linn”. Enamik meist teab sellist tegelaskuju ja seda vahvat neurootilist sarja ja filmi, eks. Aastaid otsib see värvikas neid oma ainsat ja õiget. Käive on suur ning tema elust, südamest ja magamistoast käib läbi plejaad mehi, üks edukam, andekam ja nummim kui teine. Aga tšikk pole praktiliselt kunagi lõpuni rahul. Pikemalt jääb pidama mr Big, kellega pannakse leivad ühte kappi ja pärast mõnda ebaõnnestunud katset ka abiellutakse. Pidu!!! Lõpuks on prints valgel hobusel leitud ning unistuste elu Manhatteni katusekorteris 100 paari Manolo Blahnikutega võib alata.

Läheb veits aega mööda ja tšikk jälle õnnetu. Argirutiin tuleb peale, mees vaatab liiga palju telekat, magamistoas ka action’it heal juhul kord nädalas ja Carrie esitab endale jälle küsimuse: “Kas mr Big ikka on the one?”

Elult ei saagi õigeid vastuseid, kui küsida valesid küsimusi. Jääd alati kannatama ja igatsema, kui otsid täitumist väljastpoolt. Kui hinges haigutab tühjus, siis ei suuda seda tühimikku täita keegi teine. Kui oled rahulolematu, siis süüdistada selles elu, saatust või enda partnerit on perspektiivitu.

Sama ignorantne kui juht, kes süüdistab halbades töötulemustes enda alluvaid, või ema, kes süüdistab poega kasvatamatuses. Ent ometi me kõik oleme seda teinud. Mis juhtuks, kui edaspidi ei teeks? Mis oleks, kui edaspidi esitaksime õigeid küsimusi õigetel alustel.

Milline oleks elu, kui meie enda olemus ei meenutaks janusena kõrbes ekslevat rändurit, vaid oleks oaas? Kuidas muudaksime maailma, kui õpiksime enne tingimusteta andma, kui endale nõudma.

Ainus ja õige on olemas küll ja saabub sel hetkel, kui esitad endale küsimuse: “Mida ma saaksin teha, et olla see ainus ja õige?” Sel hetkel, kui hakkad ise endas looma seda, mida soovid näha, leiad kõik, mida oled kunagi otsinud.

Autor: Margus Vaher

Allikas: Alkeemia lugemisnurk | 7 mehetüüpi, kellest peaksid naised kohe heaga eemale hoidma

Margus Vaher: kuidas armastada naist?

Mis mehele voodis tegelikult oluline on?

Teadmiseks meestele | 15 nõuannet, kuidas muuta oma suhe paremaks ja naine õnnelikumaks

Just nende nelja sodiaagimärgi esindajad on kõige kirglikumad ja seksikamad!