Ära kuluta liigselt oma energiat, aega ja raha selleks, et osaledas suures jõulumöllus

Varsti saabuvad jõulud ja toimub uue aasta saabumise tähistamine. Meie pead mõtlevad juba praegu sellest aktiivselt, kuidas tähistada, millised ostud ja kingitused teha, mida valmistada ja millised toidud osta, mida ja kellele kinkida. Ma ei kirjuta seda artiklit selleks, et sulle midagi tõestada või öelda, mida sa peaksid tegema ja kuidas pühasid tähistama. Sinul on enda pea olemas ja sa ise teed enda valikud. Kuid annan pisut mõtteainet, kirjutab Alexis Varnum oma Facebooki lehel.

Nagu me teame, on praegune periood täis jõuluaskeldusi. Me kiirustame kauplustesse, ostame kingitusi, varume toitu lauale ja valime endale koju ilusa kuuse. Päkapikud käivad ja me kirjutame kirju jõuluvanale.

Lisaks üritame tööl kõik probleemid lahendada ja tööd lõpule viia, et vältida ülemuste kriitikat ja seeläbi mitte kaotada preemiat. Kirjutame aruandeid ja koostame järgmise aasta eelarveid. Enamus meist teeb praegu seda kõike korraga ja see on inimeste strateegiline viga, mis takistab meil rahulikult uude aastasse astumist.

Esialgu palun mõtle, kui palju oma ressursse Sa kulutad sellele kõigele. Raha, aega ja energiat. Nüüd mõtle korraks. Seda ressursi oleks sul vaja järgmisel aastal, et liikuda edasi, et oleks rohkem jõudu ja energiat. Aga kulutades praegu liiga palju enda ressursse, mõtle millises seisundis sa sisened järgmisesse aastasse.

Paljud võtavad raha laenuks, et tähistada ja osta kingitusi, kasutavad oma krediitkaarte, et seda kõike järgmisel aastal tagasi maksta. Palun hoia oma raha ja ära võta laenu. Kas see tähistamine väärib nii palju sinu energiat, raha, jõudu ja aega? Sa ju teed ise ennast tühjaks ja jõuetuks. Kuidas siis on jõudu alustada järgmist aastat?

Asi on selles, et kogu harjumuspärane pühadeeelne askeldus on vana programm ja me raiskame aktiivselt oma hindamatut eluenergiat, et olla väsinud ja kurnatud järgmise aasta alguses.

Ma ei ütle, et sa ei pea tähistama, lihtsalt mõtle, kui palju enda energiast sa oled valmis andma eimillegile. Teisisõnu – me käivitame entroopia protsessi (ehk eluenergia hajumise tühja kohta) detsembri lõpus. Järgmise aasta alguses enamus inimesi on äärmiselt kurnatud nii rahaliselt, füüsiliselt kui ka vaimselt. Lihtsalt meenuta, kuidas sa ennast tunned 1. jaanuari hommikul. Ilmselt sind on raske nimetada elujõuga täidetud inimeseks, kes ootab uue saabumist, täis uusi võimalusi ja ideid.

Enamus inimesi meenutab tühjaks pigistatud sidrunit, mis on kuidagi jõudnud järgmise aasta algusesse. Ole aus endaga – kas Sa tõesti arvad, et sellised suured pidustused võivad luua edukuse tulevasel perioodil?! Ma arvan, et vastus on kõigile meile ilmselge – loomulikult mitte! Ja vaadates enamus inimeste objektiivset elutulemust, saab ainult kinnitust selle. Sellisel juhul pead mõistma kõige olulisemat – kui aastast aastasse korratakse sama traditsiooni, siis ei saa me loota, et järgmine aasta oleks eelmisest parem.

Kas soovid, et 2024. aasta oleks sinu jaoks kiire elumuutuse periood ja toimuks muljetavaldav majanduslik tõus, palun hoia oma ressursse. Kuula ennast, tee nii nagu süda sulle ütleb. Sa ei pea olema vastavuses kellegi ootustega ega näitama teistele, et oled hea poiss või tüdruk. Tee kingitusi oma kätega, armastusega, kasuta looduse jõudu, kuula oma südame ja hinge soove ning oma alateadvuse ressursse, et valmistuda parimal viisil jõulude ja uue aasta tähistamiseks. Pea meeles, et sina oled oma ressurss. Kui sul on lapsed, ära palun võta nendelt usku muinasjuttudesse. Päkapikud ja jõuluvana on kindlasti olemas ja lapsed ootavad neid. Loo muinasjutt oma lastele.

Allikas: Alexis Varnumi Facebooki leht

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.