Ära karda oma elu muuta!

Me laseme väga tihti ennast mõjutada informatsioonil, mida kuuleme uudistest või inimeste käest. Ehk on olemas miski meist väljaspool, mille alusel me kujundame enda arvamusi, võtame positsioone ja loome enda jaoks ebajumalaid. Me ise loome oma ebajumalaid pluss- või miinusmärgiga, sildistame, hindame lähtudes sellest, et keegi meie jaoks oluline pidas neid heaks või halvaks. Me loome ka endale ettekujutused iseendast: ma olen kärsitu, ebaedukas, kangekaelne, positiivne ja hea, enesekindel, söön ainult tervisliku toitu, alati jälgin oma kehakaalu, kiirelt solvun, olen liiga tagasihoidlik, lähen alati vara magama… Kui Sa tahad endaga tegeleda, siis kirjelda ennast ja Sa näed kui palju Sa kannad endas veendumusi ja arvamusi. Nii saad ka teada, kas need toetvad Sind, kirjutab Alexis Varnum.

Vahest meie arvamused on kui kaitsekilp ja vahest see ei kaitse vaid loob valu. Me otsime abi ja ei mõista, et oleme enda ebajumalad ise loonud. Need sisemised probleemid on meie loodud ebajumalad. Me kummardame neid ja arvame , et need ongi ainuõiged. Me oleme loonud endas ettekujutused millele meie reaalsus peab olemas ja hoiame nendest kinni , et mitte ennast reeta. Kuid just ebajumalatest kinnihoidmine ongi meie koorem mida me tassime endaga kaasa.

Ja siis tuleb appi see, mis päästab Sind sisemistest ebajumalatest. Need on tekkinud probleemid, kriisid, krahhid, läbielamised, kaotused, mis lõhuvad sinu illusioonid. Kui loodud iidol/ebajumal/fantaasia kukub on alati valus. Me kannatame ja tunneme valu, kuid kahjuks me teisiti ei saa aru. Kui ühe korra saad vastu pead, hakkad teisiti mõtlema.

Duaalsuse maailmas me tihti jagame asjad ja olukorrad mustaks ja valgeks, õigeks ja valeks, heaks ja halvaks, valguseks ja pimeduseks… Kuid elus on vaja harmooniat ja tasakaalu ning kõik, mis on viltu, kuulub parandamisele. Vaata loodust, kuidas see muutub ja kuidas on olemas erinevad hooajad. Kas looduses on olemas ebajumalad? Ei, looduses kõik elab oma elu ja on selline nagu on loodud. Inimene aga kõigest jõust topib endale ümber mingi võltsi kuju, teeb ennast valgeks ja pehmeks ning kannatab kui miski ei vasta tema ootustele. Iseennast aga petta ei saa. Sa saad ennast peita mingi kuju või maski taha, kuid see Sind ei aita.

Mida siis teha? Lihtsalt elada ning läbida kõik kogemused ja esilekerkivad situatsioonid. On olemas hetked, millal Sa oled vihane, ärritunud, rahutu, ei suuda keskenduda, ei suuda andestada, oled ahne, kade, vihkad ennast, ihkad kättemaksu. Kuid see ei kesta kaua, kõik sellised situatsioonid algavad ja lõppevad.

Kas tasub kummardada enda sisemiste ebajumalate ees? Elu muutub ja muutub maailm, muutub Sinu vanus ja muutuvad sinu arvamused ja veendumused. Kas tasub kulutada oma elu aega enda ebajumalate toetuseks? Võib olla vastad, et on raske vabaneda, kuid me õpime iga päev ja iga päev Sa oled erinev. Ülesanne on vaid selles, et tuleb kuulata ennast. Proovi ka siis, kui tundub, et ei tule välja.

Ebajumalad meie sees teevad elu kergemaks ja selgemaks, kuid me tihti oleme ka nende vangid ja orjad. Ära karda ennast muuta, millestki keelduda, lubada endale uut, olla teine, väljendada ennast teisiti, ei pea alati olema nii nagu enne, ei pea kogu aeg käima ühte ja sama teed. Sinu kätes on teha enda elu huvitavaks ja alatiseks vabaneda oma ebajumalatest.

Allikas: Käes on fööniksi aeg | Oleme sukeldunud karmilisse protsessi, mis paljastab, mis on tõeline ja mis mitte

Novembri energiad: on aeg tegeleda hinge teemadega

Seotud