“Anomaalne maailm”: Eesti noosfäär ja paavstide osa selles

Sel laupäeval, 3. novembril kell 14-17.30 toimub Tallinnas Von Glehni Teatris seminar, mille teemaks on seekord “Eesti noosfäär ja paavstide osa selles” ja esinejateks on Igor Volke ja Toomas Abiline.

“Sellise superteema lahtiharutamist, mis viib tuleviku suurküsimusteni, alustame ajaloolisest tagasivaatest allteemaga “Paavstid ja Maarjamaa”. Siin saame abi meile juba tuttavalt kultuuri- ja vaimuloolaselt Toomas Abiliselt, kes valgustab ka viimast paavsti visiiti,” räägib seminaridesarja “Anomaalne maailm” kureeriv Igor Volke.

“Püha Tooli missiooni moto ja sõnum Pühalt Linnalt maailma piirialale oli: “Mu süda ärka üles!” Vaatame omalt poolt aga sündmuse varjatud tagamaad suunaga Pühalt Maalt Püha Tooli suunas – Orbi et Urbi,” sõnab Igor Volke, kes tutvustab avalikkusele mitteteada kohalike anomalistide ja ufoloogide sõnumit paavst Franciscusele ehk Maarjamaa portfooliot Pühale Isale: “Los Signos Semioticos de Estonia” (“Eestimaa semiootilised märgid”).

Seminaril vaadeldakse tänase päeva vaimseid-humanitaarseid tagamaid ja jõujooni, paavsti kui vaimutulnukat ja meie iseendist võõrandumist läbi teadmatuse ja võltsteadmiste. Räägitakse, mida lubavad endale ja mida ei luba eesti humanitaarid. Vaimsete noosfääri laamide hõõrdumisest, New Age’i teisest tulemisest, ohust maailma arenguist mitte aru saada ning mõistmise abiks kasutatakse Jordan Petersoni (Peetruspoja) ja Yuval Noah Harari teravaid mõtteküüniseid ka paavsti pöördumiste pinnasel.

Seminaridesarja “Anomaalne maailm” arutelu teemal “Eesti noosfäär ja paavstide osa selles”

Laupäeval, 3. novembril kell 14-17.30 Tallinnas Von Glehni Teatris (Pärnu mnt 326)

Teemad:

  • “Paavstid ja Maarjamaa” ehk katoliiklus, Eesti ja paavsti külaskäik – Toomas Abiline
  • “Orbi et Urbi” ehk maailmalt Linnale, Eesti ja eestlane märkide maailmas – mis sõnumi andsid Eesti anomalistid ja ufoloogid paavstile? – Igor Volke

*

Seminaridesarja “Anomaalne maailm” tänavune viimane osa toimub laupäeval, 1. detsembril kell 14-17.30 Von Glehni Teatris ning siis on teemaks “Eesti ja Soome – Kalevi rahvas – mis saab edasi?” ehk teedest, tunnelitest ja ühislinnast, vaimsest ja kultuurilisest vastutusest ja väljavaadetest.

Vaata lisa sündmuse lehelt facebookis.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.