Ananassi ja kurkumi supertoonik langetab põletikke ja kaitseb vähi vastu

Toormahlade imelisest võimest immuunsust toetada ja keha puhastada oleme me kõik kuulnud. Värskelt pressitud toormahlas sisalduvad energiseerivad toitained jõuavad vereringesse loetud minutitega ning mahlakuur toob naeratuse näole viimsele kui väsinud rakule, kirjutab terviseterapeut ja toitumisnõustaja Liis Orav portaalis Toitumistarkus.ee.

Pakun välja põneva mahlakombinatsiooni, mis võitleb kehasse pugenud külmatunde vastu ja ennetab põletike teket, just seda viimast seostatakse aga ka organismi suurenenud vähiriskiga.

Mahlaks läheb vaja:

  • 2 tassi ananassitükke
  • 1 suur kurk
  • pisut orgaanilist kurkumipulbrit või jupike värsket kurkumijuurt
  • tükike värsket ingverit
  • 1 kooritud sidrun

Mahlastage kõik eelnimetatu ja nautige vapustavate värvide pillerkaart. Seejärel jooge mahl väikeste lonksude kaupa ning tundke, kuidas looduse elustav energia Teie kehasse voolab. Kui mahla pisut järele jääb, hoiustage seda kaanega klaaspurgis, külmkapis. Joogi võiks siiski ära tarbida loetud tundide jooksul peale pressimist, vastasel juhul läheb suur osa kasulikust lihtsalt kaotsi.

Paar sõna mahlas sisalduvate viljade ravipotentsiaalist:

  • Ananass on tuntud oma põletikevastaste omaduste poolest ning on võimas ensüümide allikas – bromelaiin aitab seedida nii rasvu kui valke ning on seega ka tõhus ainevahetuse stimuleerija. Ananass sisaldab hulgaliselt beeta-karoteeni ja C-vitamiini, mis on väekad vabade radikaalide ja DNA kahjustuste pärssijad.
  • Kurkum ehk kollajuur sisaldab rohkem kui 200 erinevat bioaktiivset ühendit, millest tuntuim on kahtlemata kurkumiin, millel on tõestatult nii vähi, põletiku, valu kui depressiooni vastane toime. Samas on just kurkumijuures sisalduv turmeroon see aine, mis stimuleerib neuronaalsete tüvirakkude proliferatsiooni ja toetab seeläbi ajufunktsioonide paranemist. Tegelikult võibki öelda, et kurkumit alles avastatakse teaduse poolt ning sugugi mitte kõik selles tervendavas juures sisalduvad ained ei ole veel ärateenitud imetlust pälvinud. Kõikide heade ainete kättesaamiseks soovitame kurkumit kasutada just tervitoiduna ja mitte mõne üksiku aktiivaine isolaadina.
  • Ingver on kurkumi vend ja võitluskaaslane, samasse taimeperekonda kuuluv põletikku ja seedeprobleeme leevendav juur. Ingver tuleb kasuks ka pearingluse, merehaiguse, iivelduse ja puhitiste korral. Pisut kuulsat kurkumiini sisaldab tegelikult ka ingver.
  • Kurk sisaldab parimas vormis struktureeritud vett, mikroelemente ja ränioksiidi, millel on nahka noorendav ja pinguldav toime. Mitte ilma asjata ei soovitata väsinud silmadele asetada kurgilõike. Vähem tähtis pole organismile aga ka seespidine värskenduskuur ja niisutus.
  • Sidrun on võimas leelistaja, mille kasulike omaduste üles loetlemiseks kuluks päevi.

Allikas: Toitumistarkus.ee

Seotud