Alkeemia soovitab: toredad, südamlikud, harivad ja hõrgud kingid jõuludeks

Jõulud on rahu ja vaikuse püha, mil vaadata endasse ja veeta aega oma lähedastega. Kui soovid oma kalleid rõõmustada tõeliselt toredate kinkidega, siis parem unusta kaubanduskeskuste kingirallid ja tee midagi oma kätega, või kirjuta näiteks neile oma käega kiri, miks sa nende olemasolu üle oma elus õnnelik ja tänulik oled. Kui sul aga aega või oskusi napib ja soovid siiski midagi erilist ja südantsoojendavat kinkida, siis siin on sulle meie poolt mõned kingiideed, mis kingisaajat kindlasti rõõmustavad.

Alkeemia pakub omalt poolt valiku mõnusaid, ilusaid, huvitavaid, harivaid, hõrgutavaid kingi-ideid, mille üle kingisaajal on kindlasti südamest hea meel:

Suurepärane kingitus kõigile, kes soovivad õnnelikud olla – Ingrid Peek on õppeõpikusse Muinasjutuliselt ilus ja praktiline kingitus igale naisele on Terje Taltsi hunnitute piltidega päevaraamat “Naise väe maagiline aastaring” sisaldab endas lisaks tavapärasele kalendrile ohtralt naiselikku tarkust: Alkeemia Taroskoop annab teada, mida ennustavad Katrin Oidra maagilised tarokaardid sinu tähemärgile; kuu kristall saadab sõnumeid kalliskivide salapärasest maailmast; päevaraamatust leiab ka erinevaid maagilisi rituaale oma väe suurendamiseks, elu edendamiseks ja mõnusamaks mõjutamisel, looduslikke ilunippe ja iidseid esivanemate tarkuseteri, inspireerivaid killukesi väekatelt naistelt üle kogu maailma ning muidugi ka vajalikke nõuandeid, kuidas naise elu mõjutava taevase teejuhi Kuu rütmidega kooskõlas toimida.

Tore kingitus igas vanuses meestele on raamat Imekaunis ja südamlik kingitus igas vanuses lastele ja miks mitte ka täiskasvanuile on Antoine de Saint-Exupery raamat “Väike prints”. See raamat on ajatu klassika, mis sisaldab lugu väikese printsi maagilisest maailmast koos tema uskumatute seiklustega ning sügavate mõtetega.

Imevahva, innustav ja hariv Merle Liivaku ja Hele-Mai Alamaa laste kokaraamat Kõigile, kes hoolivad oma tervisest ning huvituvad Hiina meditsiinist, sobib kingituseks Rene Bürklandi raamat “Tark tee terviseni. Maagia- ja astroloogiahuvilistele on parimaks jõulukingiks Igor Mangi elulooraamat Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused”, mis ei ole elulooraamat selle traditsioonilises tähenduses. Selles on küll kirjas Eesti kuulsaima astroloogi Igor Mangi maagiline ja värvikas elukäik ja kujunemislugu, aga samavõrd on see astroloogiaõpik, pärast mille läbilugemist on igaüks varustatud tööriistadega, mille abil oma isiklikku sünnikaarti tõlgendada ja enda olemust tunnetada. Raamatu viimane osa sisaldab müstikust ja romantikust astroloogi mõtisklusi.

Ilus jõulukingitus, mis sobib igasse kingikotti on Siiri Sisaski südamlik ja ehe raamat “Südame hääl”. See on raamat, mis hõlmab lauljatari tähelepanekuid elust ja inimestest, loodusest ja väetunnetusest. Suur osa raamatu sisust kuulub ka kõnelustele tema vanaema, Ellen Oravaga.

Ravimtaimeteemaline kalendermärkmik 2017 Eestimaa rõskes ja tuulises talves aitab end soojas hoida mõnusalt pehme ja supersoe Himaalajas käsitööna valminud jakivillast kaelasall või pleed. Jakid on suured, isepäised, aga omamoodi aravõitu karvased loomad, kes elavad Himaalaja kõrgmäestikes ekstreemsetes ilmastikutingimustes. Nad tulevad toime nii rahe, tormi kui ka 40-kraadise külmaga, seega on nende karv ja alusvill väga soe ja vastupidav. Pehmed ja imeliselt soojad jakivillaga eksootilised käsitöösallid ja pleedid Himaalajast leiad siit: www.oko24.ee

Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli kinkekaart on tore kingitus kõikidele enesearenguhuvilistele. Põlistarkuste kool on loodud suurimas austusavalduses tarkustele ja teadmistele ja nende kandjaile, kes on olnud olemas juba enne meid. Mõned teadmised on nii suured ja sügavad, et neid tänapäevaellu tuues ja sellega lõimides saame muuta enda, oma lähedaste ja kogu oma rahva elukvaliteeti ja tervist paremaks. Vaata lisa kodulehelt: Mõnusad ökoampsud oma jõululauale või kingikotti leiad Loodusvägi mahedate ja lahedate toodete seast: näiteks pohla või astepaju alkoholivaba glögi, mis on tehtud täismahlast ja võluvad oma puhta maitsega ja soojendavate ürtidega. Kõrvale hõrgud piparkoogid, mis on valmistatud käsitööna väärtuslikust tatrajahust ning kookoserasvast – gluteeni- ja piimavabad pühade lemmikud! Ja muidugi eriti vägevalt laetud ökosmuutid, mis on esimesed smuutid Eestis, mis on valmistatud 100 % maheviljadest – pudelisse läheb ainult pressitud täismahl ning ehe puuviljade ja marjade püree, kuhu loomulikult ei ole lisatud suhkrut. Ka toornäksid, kompud, täismahlad ja muu maitsva ja tervisliku leiad kodulehelt http://loodusvagi.ee

Kingikotti ja jõululauale tasub panna ka Germundi maitsvaid pähkleid ja kuivatatud puuvilju – see on tervislik krõbistamine mitte ainult oravakestele vaid ka inimeseloomadele. Pähklid ja puuviljad on pakitud täis kõikvõimalikke kasulikke aineid, mida kommi asemel krõbistada.

Väga toredaid ja erilisi kingitusi nii naistele, meestele kui lastele leiad raamatu- ja kingipoest Muusa, mis asuvad Rahvusraamatukogus ja Telliskivi 60 oranžis majas. Autorite poolt signeeritud raamatud, kaunite loodusfotodega kaardid ja sõnumiga kingitused, Tanel Veenre ja paljude teiste kunstnike kauneid ja väega ehteid naistele, puidust kikilipsud ja muud šikki varustust džentelmenidele, armsaid leide lastele ning toredat kodukaunistamiseks ja mõnusa atmosfääri loomiseks ning palju muud südamega loodut ja vaimustusega valitut. Vaata Muusa toreduste kohta lähemalt Facebookist.