PODCAST | Iga laps on väärtuslik sellisena nagu ta on

„Kui laps seda mõistab, et ta on väärtuslik täpselt sellisena nagu ta on, sirgub temast ennast väärtustav julge inimene, kes ei karda küsimusi esitada, eksida, eluraskusi kogeda. Ta märkab ilu enda ümber, on austav kõigi elusolendite ja looduse vastu,“ kinnitab võõrkeele- ning liikumis- ja lastejoogaõpetaja Monika Allert, kellelt on ilmunud raamat „Meelerahu- ja keskendumisharjutused lastele“.

Monika Allerti värskelt ilmunud raamat “Meelerahu- ja keskendumisharjutused lastele“ kutsub meelerahuharjutusi tegema ning juhendab, kuidas maandada müra, lärmi ja infoüleküllusest tekitatud stressi. Räägime „heaoluühiskonna laste“ hulgas laialt levinud õpitud abitusest ja arutame, mida saame vanematena teha, et seda vähem soodustada.

Monika Allert innustab toetama lapse positiivset minapilti, et iga laps õpiks teadvustama oma unikaalsust ja väärtust. Ta on tänulik, et tänapäeva lastel on võimalus kasvada enesest ja oma väärtusest palju teadlikumalt, kui nende vanemad ja vanavanemad seda oma lapsepõlves suutsid või oskasid.

Räägime ka Eestis tegutsevast Ukraina koolist ja sealse õpetaja igapäevastest väljakutsetest.

KUULA PODCASTI!

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.