PODCAST | Vihatants – toimetulek viha ja teiste negatiivsete tunnetega

Räägime vihast ja sellest, kuidas muuta oma viha tänuväärseks tööriistaks meid kahjustavate suhtemustrite muutmisel. USA tuntud inimsuhete asjatundja Harriet Lerner’i raamatus „Kuidas muuta lähisuhete mustreid? Toimetulek viha ja teiste negatiivsete tunnetega,“ (Pilgrim2013/2022) sisalduvaid õpetusi analüüsib tark ja kogenud kliiniline psühholoog, pereterapeut ja koolitaja Kiira Järv.

Kuuleme, millised on meie levinud rollid lähisuhetes, miks on soovitav oma tänaste suhteprobleemide lahendamiseks õppida tundma oma perekonna pärimusi ja tervendada ka täiskasvanuna suhteid oma vanematega. Kas uskumus, et vanemaid peab austama, kehtib alati ja eranditult? Kuidas saada välja perekondlikest-, sugupõlvedeülestest – ja töökohtadel tekkinud kolmnurkadest? Esitame konksuga vihaküsimuse – kes mille eest vastutab?

Räägime ka terapeudi rollist kliendi eneseavastamise teekonnal, tema kutse eetikast ja kvalifikatsioonigarantiidest.

KUULA PODCASTI

Vaata Harriet Lerner’i raamatu „Kuidas muuta lähisuhete mustreid? Toimetulek viha ja teiste negatiivsete tunnetega” kohta.

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

Seotud