Lugemisnurk | Robin Sharma: mitte korras olla on okei

Robin Sharma jutustab oma raamatus “Argipäeva kangelase käsiraamat” erinevate juhtumite ja inimeste läbi, kuidas oma elu ise paremini juhtida ning igapäevaselt oma unistuse poole edukalt pürgida. Saabunud on sinu aeg ja see on sinu käsiraamat oma elu juhtimiseks!

Robin Sharma jutustab oma raamatus “Argipäeva kangelase käsiraamat” erinevate juhtumite ja inimeste läbi, kuidas oma elu ise paremini juhtida ning igapäevaselt oma unistuse poole edukalt pürgida. Saabunud on sinu aeg ja see on sinu käsiraamat oma elu juhtimiseks!

Meie tsivilisatsioon üritab meile maha müüa mõtet, et kui me pole naerusuised ja rõõmsad ning kui koerakutsikad ei tantsi ning vikerkaared ei vooga veatute päevade aknaruutudesse, siis on meiega midagi valesti. Mina olen õppinud järgmist: tõsimeelselt elatud elu nõuab mõistuspärane olemise asemel võitlusväljale jõudmist, mitmekordseid õnnekatsumisi, mitmesuunaliste teekondade ette võtmist, kenakest hulka tõuklemist ning reetlike vete kohal tormituultega mäslemist.

Mulle pakuvad keerulistel päevadel innustust Iiri näitekirjaniku George Bernard Shaw’ järgnevad sõnad: “Mõistlik mees kohaneb maailmaga enda ümber. Ebamõistlik mees püüab järjepidevalt kohandada maailma enda järgi. Seega sõltuvad kõik edasiminekud ebamõistlikust mehest.”

Samuti olen ma mõistnud, et just nende raskete ja tormiliste aegade tõttu, mida me kõik kannatama peame, suudame tegelikult täielikult kogeda heade aegade rõõme, kui nood kohale jõuavad. Ning kohale jõuavad nad alati – isegi siis, kui paistab, et mitte.

“Me ei suudaks kunagi õppida julgust või kannatlikkust, kui maailmas valitseks ainult rõõm,” õpetas meile Helen Keller. Pean tunnistama, et kui asjad ei lähe mulle meelepärases suunas, võib see tunduda ebameeldiv. Ma ei naera sama tihti ja muretsen rohkem. Ma pole sama tegus või loominguline. Mul pole samasugust lopsakat tööviljakust ning ma ei jõua ligi samasugusele sisemisele tulele. Siiski olen ma õppinud, et end mitte täiesti korras tunda on täiesti okei. Et kui me ei suuda olla argipäevaselt töökad, mida enamik meist väärtustab, edendame selle asemel hingelist töökust.

Keeruline päev minapildile on samas oivaline päev hinge jaoks. Tagasilangus, võitlus ja peataolekusse kinni jäämine kuuluvad inimene olemise juurde – neid ei peaks kunagi kuulutama “halvaks” või “valeks”. See on vaid vajalik vahepeatus teekonnal, mida meil kogeda tuleb. Sellel sõidul, mida me nimetame eluajaks.

Ma olen avastanud, et kõik, mida ma ebamugaval perioodil läbi elan, täidab mu elutarkuste pagasi laiendamise, hindamatu jõu valmis sepistamise ja kuumadel kriisisütel inimjõu paljastamise eesmärki. Valu on täitnud mu alandlikumaks ja kindlasti armastavamaks muutmise otstarvet, see on piiranud mu ego ning karastanud mu isiklikku kangelaslikkust. See on lihtsalt maailmakooli õppekavasse sisse kirjutatud tund. Peatükk taeva poole pürgiva ning endast ka teiste kaasakergitamiseks kõik andva inimese elus. Ma pigem saaksin segi paisatud, väheke (või rohkem) muljutud, ning teaksin, et elan täiel rinnal, kui veedaksin oma parimad aastad eeslinna-eramus telerit vaadates või ostes poest, kus ma olla ei taha, asju, mida ma ei vaja, et avaldada muljet inimestele, keda ma ei tunne. See lihtsalt pole mina. See pole see, mida ma esindada soovin.

Seega kõlab mu siiras ja tõene julgustus sulle – väga ehtsale isikule, kes on pühendunud (ja määratud) elama kaunist, viljakat, suurt märki maha jätvat elu – järgnevalt: kanna oma haavu uhkelt. Kaitse arme, mis on sind süvendanud, arendanud ja täiustanud. Võta sulle haiget teinud haavu kui sulle südikuse ja vapruse eest antud medaleid, mille sa oled teeninud oma mõõtmatuid eesmärke ja kõrgelennulisi ideaale järgides. Ja kindlasti jäta meelde: mitte korras olla on okei.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Robin Sharma raamatust “Argipäeva kangelase käsiraamat”. Robin Sharma on üle kahekümne viie aasta koolitanud ärititaane, elukutselisi tippsportlasi ja meelelahutuskuningaid, kasutades selleks revolutsioonilist süsteemi, mis on aidanud neil supertähtedel kõige kõrgemad ambitsioonid igapäevasteks tulemusteks muuta.

Meistriteoses “Argipäeva kangelase käsiraamat” on Robin Sharma puhastanud oma meetoditest välja parimad põhimõtted, eeskirjad ja taktikad ning pannud need kokku väärtuslikuks teoseks. See on osalt plahvatusliku tööviljakuse käsiraamat, osalt maailmaklassi elu juhend ja osalt universaalne õpetus, kuidas kujuneda maailma kergitavaks spirituaalseks raskekaallaseks.
Selle täiesti ainulaadse raamatu lehekülgedel avastad sa:
■ siseringi teadmisi selle kohta, kuidas meie planeedi kõige loomingulisemad, viljakamad ja õitsvamad inimesed kujundavad välja parimaid harjumusi ning juhivad oma päevi ja elu
■ sinu energiat tõstvaid, elujõudu paisutavaid ja pikaealisust kasvatavaid võimsaid harjutusi, et sa enda kõrgeimaid vaimuandeid teostada saaksid
■ täpse kava tõelise, tulevasi põlvkondi valgustava tipptasemel meistritöö loomiseks
■ neuroteaduslikke võtteid, mis lubavad sul muundada probleemid võitudeks, hirmud energiaks ja minevikus saadud haavad argikangelaslikuks eluks
■ ebatavalisi (ja raskelt kätte võidetud) tarkusi selle kohta, kuidas enda elavust kasvatada, ülevat meelerahu viljeleda ja kauni eluni viivat hingelist vabadust austada

ROBIN SHARMA on ülemaailmselt tunnustatud inimesesõber, kes on üle veerandsaja aasta pühendunud sellele, et aidata inimestel nende loomulikke andeid teostada. Teda peetakse laialdaselt üheks maailma parimatest juhtimisalastest ekspertidest. Tema klientide seas on paljud USA saja tulusaima firma hulka kuuluvad ettevõtted, kuulsad miljardärid ja elukutselised sporditähed.

Osa selle raamatu tuludest läheb organisatsioonile The Robin Sharma Foundation for Children, mis aitab lastel paremat elu elada.

 

Seotud