Lugemisnurk | Rituaalid: edukate suhtlejate kõige paremini hoitud saladus

Rituaalid on kõige paremini hoitud saladus, mida teavad kõik, kes on saavutanud edu äris, armastuses, spordis, pereelus, võõrkeele õppimisel või ükskõik mis muul alal. Sõnaraamat ütleb, et rituaal on „tegevus või käitumise tüüp, mida järgitakse regulaarselt ja kindlakskujunenud korra järgi“ või „toiming, mida korratakse pidevalt ühel ja samal viisil“. Rituaale viiakse tavaliselt läbi positiivsete tulemuste saavutamiseks. Rituaalide järgimine loob positiivseid seoseid, mis omakorda viib positiivsete tulemusteni. Mina kordan sageli Keith Cunninghami lihtsat, ent tõhusat mantrat: „Tavaliste asjade järjepidev tegemine toob ebatavalisi tulemusi“. See kehtib nii armuelus kui ka kõigis teistes eluvaldkondades.

Rituaalid, millest siinkohal juttu tuleb, on mõeldud spetsiaalselt selleks, et sa kohtuks ja suhtleks rohkemate meestega.

Iga nädal uute suhtluste arvu kasv – näiteks ühelt kolme või neljani – tooks juba mõne kuuga su isiklikku ellu suuri muudatusi. Neli uut meest nädalas võrdub kahesaja uue kontaktiga aastas. Selline iganädalane järkjärguline kasv muudaks sinu kohtingumaastikku täielikult.

Mis peaks sinu elus muutuma, kui sa seaks endale eesmärgiks suhelda kahesaja uue mehega järgmise kaheteistkümne kuu jooksul? Mitte ei käiks kohtingul, vaid lihtsalt suhtleks. Mõned kohtumised võivad viia kohtinguteni, kuid hetkel kujuta lihtsalt ette, et sa alustad kahesaja uue kutiga sel aastal viieminutilise vestluse. Mida sa peaksid teisiti tegema? Kuidas peaksid sa oma aega teisiti veetma kui praegu?

Jätkusuutlikke muutusi on harva võimalik saavutada ühe suure sammuga, mis annab dramaatilisi tulemusi. Tegelikult on asi vastupidine. Oluline on see, et protsess oleks loomulik ja kergesti omaksvõetav, et isikliku eluga ei peaks eraldi spetsiaalselt tegelema ja tavapärane elu võiks jätkuda. Kuna väikeste muudatuste tegemine suure eesmärgi nimel on lihtne, võid sa juba täna pihta hakata.

Mulle käivad närvidele telesaated, kus võetakse ette naised, kellel pole ei enesekindlust ega seltsielu, kellel on raskusi suhete loomisega, ja kellele lubatakse täielikku muutumist, mis peaks temast täiesti uue inimese tegema. Seejärel tegeletakse tema meigi, soengu ja garderoobi muutmisega, mis toob endaga vaid muutuse välimuses.

Sellega tahetakse öelda, et tema elust puudus vaid värskem välimus. Mul pole midagi välimuse kohendamise vastu; rituaalid, mis aitavad hoida tervist, füüsilist vormi ja välimust, on väga olulised, kuid ainult neile keskendudes on isiklikus elus võimalik saavutada vaid väga väikest muudatust. Tegemist võib olla positiivse sammuga õiges suunas, kuid tegu on siiski väga väikese sammuga.

Sellisel moel välimuse muutmise tulemused on ajutised. See puudutab vaid välist ja telekaekraanil võib see tunduda suure transformatsioonina, kuid sellega ei kaasne mingeid muutusi käitumises, mis tegelikult oluline on. Jah, televiisoris võib see imeline näida, kuid ükski kiire väline muutus ei aita jõuda lähemale suuremale eesmärgile, milleks on leida (ja hoida) sinu jaoks õiget meest.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Matthew Hussey, Stephen Hussey raamatust „Leia õige suhe. Kuidas leida ja hoida mehe armastust“.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.