Alkeemia lugemisnurk | Mõista, et sa oled väärt parimat!

Sa ei ole väärt enamat, vaid sa oled väärt PARIMAT! See on üks neist teadmistest, mis aitab meil õigel teel püsida. Tunne, et sinu ellu võibki tulla parim ning sa oledki seda väärt! See on päriselt ka võimalik, usud? Isegi kui su silmad on täis pisaraid tuleta endale meelde: “Ma olen eriline. Ma olen ainulaadne. Ma olen ilus. Ma olen erakordne. Ma olen ilus hing ja kaunis süda. Ma olen soe ja hea. Ma olen armastatud ja hoitud.” Nii kirjutab Tuuli Mäemat oma raamatus”Otsingud”.

Mõtle hetkeks, milline su elu võiks päriselt olla. Milline oleks su kodu? Mis ametit sa peaksid? Kes oleksid su sõbrad ning kaaslane? Paljud inimesed vastavad neile küsimustele ning siis ütlevad, et aga me ei oleseda kõike väärt. Kuidas ei ole väärt? Meil on õigus elada täpselt sellist elu nagu soovime. Samuti oleme väärt parimat.

Olles väikesed me ju usume sellesse – meie jaoks pole takistusi, saame kõigega hakkama ja ei oskagi teistmoodi uskuda. Kahjuks kasvades muudab ühiskond meis seda usku. Meie endi ülesanne on see usk uuesti leida ning seda kasvatada. Inimesed ütlevad tihti: “Ma tahaksin oma elu muuta, vahetada töökohta või teha midagi muud, mis tooks sära silmadesse, aga mul pole raha. Mul on lapsed ja ma ei saa tulla töölt ära.” Usu mind, stressis teenitud raha ei suuda sa nagunii targalt kasutada. Sinu lapsed ei taha näha kurba ema ning sa ei pea töökohta vahetama, vaheta lihtsalt see millegi vastu, mida tõeliselt armastad. Kui sa usud, et sa ei saa teenida raha sellega, mida tõeliselt armastad, siis sa eksid, kõik sõltub sellest, kui väga sa midagi tahad ja selle nimel vaeva näed. Kõik on võimalik, kui sa seda usud ja tahad.

Võta ükskord elus see, mida sa tõeliselt väärid ja armastad! Sul on selleks suurem õigus, kui oskad arvata! Järgi kahte olulist mõtet:

1. Mõista oma praegust hetke ning tunnista seda. Me kannatame seni, kuni hakkame asju mõistma ja nendega leppima. See on meie endi valik. Vahel on elus raske tunnistada, et oleme vales olukorras ning see võtab aega. Vahel tekitab see hirme. Mõista, tunnista, andesta ning muuda.

2. Lase lahti oma praegusest elust.

Millessegi takerdudes takerdume elusse endasse, liikumata edasi. Me jääme kinni justkui sitkesse porisse. Väga suur kunst on vabaks lasta ning astuda uuele teele. Tee see raske algus juba täna.

Elu on pidev liikumine ja muutus. Kui sa takistad ennast edasi liikumast, siis jääb ka elu seisma ning ei saa sulle pakkuda parimaid valikuid. Mõista, et sina ei saa olukordi tegelikult mõjutada. Miski on küll sinu kätes, kuid suurelt jaolt läheb elu nii, nagu minema peab. Milleks siis muretseda? Kas tunned, millise vabaduse selline mõte loob? Kõik see, mille pärast tunned muret pane roosa õhupalli sisse. Kõik valu, vaev, raskus, kurbus. Ja nüüd haara kinni sellest õhupalli paelast. Täna selle õhupalli sisu sulle pakutud õppetundide ja kogemuste eest ning lasesel ära lennata. Lase ta lahti. Ära vaata talle järgi, uurides, millise pilve peale ta lendama hakkab. Võib-olla leiab ta üldse tee päikese sisse? See pole oluline. Sa lasid tal minna ja nüüd on sinul aeg astuda uuele teele.

Kas su elus on olnud palju inimesi, kelle peale oled oma aega kulutanud, kellele oma südame avanud, kuid hiljem on sellel lihtsalt tallutud? Usun, et meie kõigi elus on selliseid inimesi. Elu muutmisega kaasnevad ka uued inimesed. See on paratamatu. Kui mõistad, et elada saab kõrge-malt ning sügavamalt, siis sinu ümber kogunevad just need inimesed, kes kannavad endas samu väärtusi. Mõistmise ning andestamisega on hea tekitada oma ellu uued rituaalid. Rituaalid aitavad sul püsida sellel teel ning vahepealse tühjusega toime tulla. Kui mina astusin uuele teele ning hakkasin oma elu muutma, siis külastasin igal pühapäeval kirikut ning teen seda siiamaani. Ma pole olnud kunagi tõsiusklik ning ei saaka selleks. Küünla süütamine ühe pühaliku pildi ees andis ning annab mulle siiani jõudu olla paremal ning väärtuslikumal teel. Vali sinagi välja tegevused, mis aitavad sul luua endale parem tulevik.

Autor: Tuuli Mäemat

Katkend pärineb kirjastuse Pilgrim poolt välja antud õnn. Tuuli usub, et raamat sobib nagu kirss tordile meie tänapäeva ühiskonda, kus inimesed tahavad oma elu muuta, kuid julgusest ja oskustest jääb puudu. Tuuli enese läbielatud eneseotsingute kaudu saavad inimesed kogeda seda kergemini ja ehedamalt. “Kui tulla välja mugavustsoonist välja, õpime ära ka selle, kuidas on armastada ja olla selle kõige juures õnnelik,” ütleb Tuuli. Kirjanduskonkursi “Bestseller 2015” 2. koha töö aimekirjanduse žanris.