Alkeemia lugemisnurk | Manifesteerimine ärkvelolekuelus teadlike unenägude jõul

Innustav lektor ja mitme raamatu autor Esther Hicks annab põhimõttelise selgituse reaalsuse loomusele, mis omakorda mõjutab unenägemist. See on järgmine. Meil kõigil on võime luua oma ärkvelolekuelu koos Universumiga (või Mittefüüsilisega) oma vibratsiooni juhtimise kaudu. See tähendab, et meie mõtetel on vägi. Meie emotsioonid ja mõtted koos mõjutavad meie energiat. Meie energia vastutab meie vibratsiooni eest. Meie vibratsioon toob meile kogemusi – või pigem saab meist energeetiline vaste meie teatud tüüpi kogemustele (hea, halb ja inetu), kirjutab psühholoog ja uneekspert Athena Laz oma raamatus „Sinu unenägude alkeemia“

Vastavalt Abraham-Hicksile on sul kas vibratsiooniline kooskõla heaolu ja sellega, mida tahad kogeda, või sul on nende suhtes resistentsus. Nii lihtne see ongi. Tee korda oma vibratsioon, ja ka su kogemused hakkavad muutuma. See on aluseks mõtteviisile, mida kasutavad paljud tänapäev new age’i õpetajad, nimetades seda külgetõmbeseaduseks ehk võimeks manifesteerida ärkvelolekuelus. Mina ei usu, et elus on loomise dünaamika nii ühemõõtmeline, aga olen leidnud, et teadlik unenägemine võib positiivselt mõjutada kiirust, millega sa manifesteerid kogemusi oma ärkvelolekuelus. Ja ma arvan tõepoolest, et see sõltub energeetilisest nihkest vibratsioonis – täpselt nagu räägib Abraham-Hicks.

See uskumus pole tegelikult uus, vaid iidne. Animistid usuvad, et võivad muuta maailma energianihete kaudu (nad usuvad ka seda, et kõigel on elujõud või energeetiline pulss ning seda tuleks kohelda austusega – millega ma olen kogu südamest nõus). Šamaanid kasutavad sageli teadlikku unenägemist, et mõjutada ärkvelolekumaailma – ehkki nad ei kasuta sõna „manifesteerimine“. Juudi müstilises tekstis Zohar räägitakse samuti dünaamilisest mõjust nähtava ja nähtamatu vahel.

Oled eelnevast juba ilmselt mõistnud, et mida vilunumaks sa teadliku unenägijana saad, seda kergemini lood unenäomaastikul väga erilisi kogemusi. Sa võid neid kogemusi endale „selga proovida“. Ja nagu oled tervendamisunenägude kirjelduste põhjal mõistnud, võivad kujumuutused unenäomaastikul mõjutada su ärkvelolekuelu.

Abraham-Hicksi termineid kasutades võime öelda, et kui oled teadlikus unenäos, võid muuta oma vibratsiooni. Ja kui sa ärgates säilitad selle spetsiifilise vibratsiooni, siis võid muutuda majakaks kogemustele, mida loodad saada.

Näiteks kui sul on soov saada endale oma kodu, aga sa pole veel seda saanud, siis võid konkreetselt inkubeerida teadlikku unenägu taotlusega osta maja. Teadlikus unenäos koged sa tunnet, mis sul on oma esimest kodu ostes. Su teadliku unenäo peamine eesmärk on lihtsalt tunda seda elevust, mis kaasneb maja ostmisega.

Ärgates on sul siis võimalik seda tunnet (ja selle vibratsiooni) paremini ära kasutada, et oma sooviga rohkem kooskõlas olla. See tähendab, et sul on kergem kujundada olukordi nii, et ostad tegelikkuses maja kiiremini.

Sa võid harjutada teadlikes unenägudes mille tahes manifesteerimist. Harjutamine on kasulik kahel põhjusel. Esimene on see, et sa näed, kas selles protsessis kerkib esile spontaanseid unenäosümboleid. Kui kerkib, siis tavaliselt tähendab see, et sulle näidatakse, mis tegelikult aitab sul oma eesmärki saavutada või takistab seda su ärkvelolekuelus. Takistuseks võib olla mitteteadlik uskumus või enesesabotaaži harjumus.

Teine põhjus, miks sa peaksid praktiseerima oma teadlikus unenäos manifesteerimist, on see, et tutvud lähemalt manifesteeritava asja vibratsioonilise olemusega. Kui tunned, et tead selle olemust, siis võid olla ärkvelolekus see vibratsioon. Just nagu enda kuju muutmine, saades teadlikus unenäos lõviks. Sa oled sel perioodil selle olemus.

Nagu kirjutab Abraham-Hicks: „Me muutume oma vibratsiooni kaudu energeetiliselt sobivaks teatud tüüpi kogemustele (nii neile, mis väärivad unes nägemist kui ka mitte nii toredatele), mis meil on. Veelkord, sa oled sellega, mida soovid, vibratsioonilises kooskõlas, või siis sellele resistentne. Nii lihtne see ongi. Korrasta oma vibratsioone, ja see, mida tahad kogeda, peab sinu juurde tulema.

Miks enamik inimesi sellest midagi ei tea? Asi on selles, et teadlik unenägemine pole kuni viimase ajani (kuni 1990. aastate lõpuni) olnud kuigi populaarne, eriti läänemaailmas.

Kellel siis oli enne seda selle suurepärase salajase unenäoklubi kuldvõtmeke? Iidsetel religioonidel ja spirituaalsetel koolkondadel nagu hinduismil, šamanismil ja budismil, mis andsid vaid suuliselt edasi neid tarku traditsioone. Niisiis, kui sa just pole pärit sugupuust, kus edastati neid iidseid teadmisi, siis tõenäoliselt pole sa sellest kuulnudki.“

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Athena Lazi raamatust „Sinu unenägude alkeemia“.

Psühholoog ja uneekspert Athena Laz tegeleb unenägude tarkuse avamisega ja on leidnud, kuidas me nende kaudu oleme ühenduses nii iseenda kui kogu universumiga.

Selles raamatus on harjutused ja üksikasjalikud juhtnöörid selle kohta, kuidas tõlgendada unenägusid, et saavutada rohkem ärkvelolekuelus. Pakkudes paremat vaimset heaolu, aga miks mitte ka spirituaalsuse avardumist, räägib see raamat, kuidas:

– unenägusid lahti mõtestada, et leida üles nendes peituv juhatus;
– õppida iidset unenägude juhtimise kunsti ja avastada sellega kaasnevad suurepärased kingitused;
– taastada unenägude kaudu ühendus mitteteadvusega;
– mõista konkreetseid unenäokujusid ja -sümboleid; uurida oma teadvuse maailma ja saada selgust, kes sa tegelikult oled;
– vabastada loomingulisus ja üle saada minevikust pärit valudest.

Kui oled kunagi tundnud, et su unenägudel on tõeline tähendus ja tähtsus, siis annab see raamat sulle täpsed vahendid, mida läheb tarvis unenäosümboolika mõistmiseks ja unenägude väe rakendamiseks, et muuta oma elu paremaks.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.