Alkeemia lugemisnurk. Elada lahti lastes tähendab vabastada end muretsemisest, stressist ja hirmust

Oma raamatu “Muuda oma mõtteid – muudad oma elu” jaoks vaatas menukirjanik dr Wayne W. Dyer läbi sadu Daodejingi tõlkeid ning pani kirja 81 esseed, kuidas rakendada Laozi muistset tarkust tänapäeva moodsas maailmas. Loe Tao õpetust, kuidas elades lahti lastes tõmbad sa ligi õnne ja rahu.

Elades lahti lastes

Küllap olete märganud inimesi, kes näivad saavat üha uusi võimalusi, kestunduvad olevat immuunsed kallaletungide vastu, mis saavad paljudeelule hukatuslikuks. Näiteks, kas teate kedagi, kes jääb harva – kui üldse – haigeks, hoolimata sellest, et veedab kogu gripihooaja inimeste keskel, kes köhivad ja aevastavad? Mida arvata neist, kes jäävad keset lokkavat kuritegevust puutumata? Te võite öelda, et neil vähestel õnnelikel on nähtavasti kaitseinglid, kes kaitsevad neid. Kuid Laozi teab, et need mehed ja naised elavad lihtsalt Taoga kooskõlas, nii nagu mõned inimesed, kelle ellu ilmuvad õigel hetkel õiged inimesed, samas kui teistel näib olevat anne tekitada raha just siis, kui neil on seda kõige rohkem vaja.
Laozi ütleb, et peaksime vaatama imikuid, kes ei ole veel omandanud ego uskumust, et nad on lahus oma Algallikast. Järelikult on neil võimed, mida võib pidada “maagilisteks”: nad võivad terve päeva karjuda, ilma et kaotaks häält, nagu juhtuks kriiskava täiskasvanuga. Isegi täielikult arenemata lihastega võivad nad väga kõvasti kinni hoida. Peale selle on väikelapsed painduvad ja sama hästi kui immuunsed kukkumiste vastu, mis võiksid murda täiskasvanul luud. Kõige selle kohta ütleb Laozi “täiuslik kooskõla”.
Daodejingi 55. värss kutsub teid üles mõistma, et see, mida kutsute õnneks, ei ole miski, mis juhtub juhuslikult – see on kogu elu teie päralt, kui otsustate elada lahti lastes.
Kes elab kooskõlas Taoga,
on nagu vastsündinud laps.
Surmavad putukad teda ei torka.
Metsikud kiskjad teda ei ründa.
Röövlinnud teda ei kraba.
Luud on nõrgad, lihased pehmed, kõvasti hoiab ent kinni.
Ei tea midagi mehe ja naise ühendusest, siiski on terviklik.
Tema mehisus on tugev. Karjub kogu päeva, hääl ometi ei jää kähedaks.
See on täiuslik kooskõla. Tunda kooskõla tähendab tunda püsivust;
tunda püsivust tähendab taibata.
Taoga kooskõlas olevad asjad püsivad;
sunnitud asjad kasvavad natuke aega, kuid siis närbuvad.
See ei ole Tao.
Ja kõik, mis on vastuolus Taoga, lakkab peagi olemast.
Te meelitate Tao koostööaldist jõudu enda poole, kui vabanete vajadusest oma elu kontrollida. Seepärast muutke oma mõtteid ja vaadake, kuidas teie elus hakkab tõesti väga vedama. Laske lahti ja elage kooskõlas Taoga, selleks et seada korda oma immuunsüsteem ning hoiduda koos “õnnega” tõbedest ja haigustest. Ma tean, et kaitse leidmise eesmärgil lahti laskmine kõlab paradoksaalselt ja te võite sellest minu arvates niimoodi ka mõelda. Kuid proovige näha seda viisina, kuidas võimaldada elu loomulikul rütmil takistamatult kulgeda läbi enda. Elada lahti lastes tähendab vabastada end muretsemisest, stressist ja hirmust. Kui edendate oma heaolutunnet, seistes silmitsi sellega, mis teistele tundub ohtlik, vabastab Allikaga kooskõlas olemine teid enese vägisi tegutsema sundimisest.
Laozi tuletab teile meelde, et “sunnitud asjad kasvavad natuke aega, kuid siis närbuvad”. Omandage see kaitsev loomus, millele selles jõulises värsis viidatakse, ja mõistke selle taipamise abil püsivust maailmas, milles praegu elate.
Kujutlege, et olete hävimatu
Manage silme ette pilt, mis kannab teid läbi tajutavate ohtude. Kõrvaldage kujutluses pilt oma füüsilisest kehast ja nähke selle asemel osa endast, mis on sama konstantne nagu vaim või mõte. See on teie olemus ja seda pole mingil moel võimalik kahjustada. Sellest vaatepunktist nähtuna ei ähvardada teid miski alates kurjategijatest kuni vähini, nohust kuni metsikute kiskjateni. Kui elate kooskõlas oma püsiva osaga, aitab see kaasa üleüldise hävimatuse tunde tekkimisele. Vabastades end püüdest kontrollida oma ähvardava ohu tajumist, kinnitage endale, et olete see õnnelik inimene, kes läheb vigastamatult läbi elu.
Muutke viisi, kuidas vaatate oma potentsiaali saada hea õnnega inimeseks
Selle asemel et endale öelda: Minu õnne juures ei hakka asjad kuidagi toimima, kinnitage: Ma olen valmis laskma juhtuda kõigel, mis peab juhtuma. Ma usaldan edasi minnes oma õnne. See muutus mõtlemises aitab teil asuda elama Tao kulgemises. Rahu asendab stressi, kooskõla asendab pingutuse, aktsepteerimine asendab vahelesekkumise ja jõu kasutamise ning hea õnn asendab hirmu. Te saate selleks, millest mõtlete, nii et isegi asju, mida varem uskusite olevat halva õnne tunnistuseks, vaatate nüüd sellena, mis aitab teil jõuda suurema kooskõlani.
Elamine nii, et lasete lahti, võimaldab teil tunnustada Lin Yutangi iroonilist tähelepanekut raamatus “Elamise tähtsus”: “Kui suudate veeta täiesti kasutu pärastlõuna täiesti kasutul moel, olete õppinud elama.”
Harjutage nüüd Taod
Pühendage nädal loetlemaks üles juhtumeid, kus “asjad toimivad”, ilma et peaksite olukorda kontrollima või asju tööle “panema”. See tähendab teadlikult valida olukordi, kus ohjeldate oma automaatset tungi tulemuste ülekontrolli saavutada. Lõdvestuge, kui tahate pingesse tõmbuda, ja usaldage nii paljudes situatsioonides kui võimalik. Nädala lõpus pange tähele, kuidas mõtteviisi muutmine on muutnud teie elu.
Allikas: kirjastus Pilgrim poolt välja antud Dr Wayne W. Dyeri raamat “Muuda oma mõtteid – muuda oma elu”.
Selle erakordse raamatu jaoks vaatas menukirjanik dr Wayne W. Dyer läbi sadu Daodejingi tõlkeid ning pani kirja 81 esseed, kuidas rakendada Laozi muistset tarkust tänapäeva moodsas maailmas. Iga peatükk pakub juhiseid Tao ehk “Suure Kulgemise” ellurakendamiseks tänapäeval.

Wayne veetis terve aasta Laozi õpetusi lugedes, uurides ja nende üle mediteerides, harjutades neid iga päev ja pannes viimaks kirja need lühiesseed, mis annavad Laozi sõnu edasi viisil, nagu ta uskus olevat teile kasulik.

Seda teost tasub lugeda aeglaselt, üks peatükk päevas. Nagu Wayne ütleb: “See raamat muudab alatiseks viisi, kuidas näete oma elu, ning selle tulemusena hakkate elama uues maailmas, mis on kooskõlas loodusega.” See raamat annab innustust igaühele, kes soovib elada rõõmsamat ja inspireeritumat elu.

Dr Wayne W. Dyer on rahvusvaheliselt tuntud kirjanik ja kõneleja enesearengu teemadel. Ta on kirjutanud mitmeid menuteoseid ning loonud ka audio- ja videokursusi. Ta on esinenud tuhandetes tele- ja raadioprogrammides, sealhulgas “The Today Show” ja “Oprah”.Seotud