Alkeemia jälgib 2012 fenomeni!

Tuleb? Ei tule? Mis värk selle maailmalõpuga siis ikkagi on!? Alkeemia.ee uurib furoori fenomeni ümber, mis võiks kulimineeruda kuupäeval 21.12.2012.

Maailmalõppe on alati kuulutatud ja kardetud. Alles see oli, kui täistuuridel tuututas milleeniumipaanika – aastatuhande vahetusega pidi toimuma midagi tohutult erilist! Oodati Suurt Muutust ja hiigelhaibiks kujunes Y2K fenomen ehk siis hirm, et kogu digitaalmaailmasüsteem variseb kokku, kuna raalid ei oska 1900ndaid sujuvalt 2000ndateks üle sättia. Aga oskasid. Midagi ei juhtunudki.

Ilmselt siis lükkus kauaoodatud Suur Muutus edasi? Ja uueks tärminiks sai 21.12.2012 – aeg, mil väidetavalt lõppeb Maiade kalender, täitub hopide ettekuulutus, vahetuvad Maa magnetpoolused, toimub üleminek (neljandasse dimensiooni, järgmisesse tihedusse, hakkame võnkuma teisel sagedusel), algab Uus Ajastu, saabub Uus Paradigma, toimub Suur Nihe (teadvuses ja selle avardumises), ehk isegi mingitlaadi kvanthüpe, millega kaasneb võimas spirituaalne transformatsioon (mil esiplaanile tõusevad südametarkusest lähtuvad väärtused ja tänast hirmupõhist materialistlikku tarbimisühiskonda tabab tõenäoliselt kollaps).

Kui veelgi julgemaid stsenaariume vaadelda, siis ootab meid ees planeetide joondumine (2013 on hoiatanud ka NASA.

Filosoof ja psühhonaut Terrence McKenna rääkis ka singulaarsuse saabumisest aastal 2012, mida tema 70ndatel kirjeldas kui “punkti, kus kõik kujuteldav ilmneb samaaegselt”, tänapäeval mõistetakse selle all hetke ajas, mil tehnoloogiline areng hakkab kulgema inimesele hoomamatul ning kujuteldamatul moel ning kiirusel. India guru Kalki Bhagavani sõnul, keda peetakse jumal Vishnu taaskehastuseks, on 2012 nii-öelda inimkonna “tähtaeg” – selleks ajaks peaksime olema valgustunud, virgunud.

Viimane ärevushäire põhjustaja oli Guatemala maiad protestivad nende kalendriga seonduva rahaks tegemise vastu, süüdistades riigi valitsust ja turismifirmasid maiade pärimuste võltsimises ja selle abil kasu taotlemises: nimelt kavandab Guatemala kultuuriministeerium maailmalõpu päevale suurüritust riigi samanimelises pealinnas, kuhu oodatakse 90 000 inimest. Samal ajal korraldavad sealsed turismifirmad viimsepäevateemalisi reise! Eksperdid rõhutavad, et maiade kalendri järgi on lõppemas vaid üks ajastu ja kalender ei ennusta maailmalõppu. “Uus ajastu tähendab suuri muutusi”, täpsustab organisatsioon Oxlaljuj Ajpop oma avalduses.

Ärevusega kardetakse ekstreemsusele kalduvate sektide ja religioossete liikumiste reageeringuid, keegi ei taha uut Heavens Gate’i usujüngrite saatust – 1997. aastal otsustasid neist 39 koos vabatahtlikult elust lahkuda, et nende uskumist mööda Hale-Boppi komeedi taga asuvale tulnukate emalaevale hüpata. Vandenõude uurijate seas ringlevad kuulujutud maa-alustest linnadest ja püramiididest, kuhu eliit apokalüpsise eest pakku poeb. Survivalists ehk ellujääjad valmistuvad juba aastaid väga praktiliselt – olemas on punkrid täis toitu, joogivett ja kõikvõimalikku katastroofide üleelamiseks vajalikku, ning muidugi relvad, millega oma elu kaitsta.

Mis siis hakkab 21. detsembril toimuma ja kuidas selleks ette valmistuda?

Üsna tõenäoline on, et keegi päris täpselt ei teagi. Või kui teab, siis on endiselt üsna tõenäoline, et meie, lihtinimesed, sellest teada ei saagi – vähemalt mitte enne kui 22. detsembri hommikul ärgates ja vaadeldes, kas maailm on alles ning kui, siis milliseks on see – ja meie selle sees! – muutunud peale selle furoori kulmineerumist.

Ettevalmistuste osas on parim ikkagi säilitada rahu ja terve mõistus. Olulisim on teadlikkus ja meeleseisund. Tänutunne ja armastus avatud südames – alati, igapäevaselt. Tikud-küünlad, taskulamp ja tualettpaber, nädala jagu joogivett ja süüa võiks vast igas kodus igaks juhuks alati olemas olla. Kui aga maailm lõppeb, siis pole meil, inimestel, sellega ju enam mingit muret – siis lõppeme ka meie sellisel kujul nagu praegu oleme, ning enne seda tasuks täiel rinnal rõõmustada elamise võimaluse üle. Ja kui lõppeb ainult osa füüsilisest reaalsusest, saame rahulikult tõdeda, et “Shift happens!”.

Palju olulisem küsimus on see, et mis saab siis, kui maailm ei lõppe? Saabub Suure Maailmalõputralli järgne pohmell ning tõusevad tõelised küsimused – kuhu ja kuidas edasi? Inimese ja inimkonnana.

Alkeemia.ee võtab 2012 fenomeni vaatluse alla ja uurib, mida kostavad selle kõige kohta teadlased, müstikud, esoteerikud, kanaldajad, skeptikud, teadjamehed-naised, nõiad, sensatsioonijanused meediakanalid, erinevad autorid ja kõik muud tegelased, kes järelejäänud kuu aja jooksul teemast veel viimast võtavad, nii ka meie – sest millal siis veel kui mitte nüüd uurida nähtust, mis hoiab enda haardes nii suurt osa lääneühiskonnast!

Olge hoiatatud – ainuõigeid vastuseid ei pruugigi leiduda. Küll aga leidub palju huvitavat, omapärast ja kummastavatki. Nagu ikka peab järelduste tegemiseks igaüks ise oma isiklikku mõistust ja mõistmisvõimet rakendama. Igatahes hoidke meel avatud, kriitiline mõtlemine ja huumorimeel töös ning mis peamine – säilitage rahu! Hirmust pole küll mingit abi, vastupidi.

“DON’T PANIC!” nagu õpetab meid targalt kosmilistes sündmustes palju kogenum Douglas Adamsi kultusteos “The Hitchhikers Guide to the Galaxy”.

Mis teie arvate, kas midagi erilist ja olulist toimub 21. detsembril 2012?

Ja kui, siis millised on teie meelest need tõenäolised saabuvad sündmused?

Rahu ja rõõmu soovides,

Sinu Alkeemia.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.