Aigi Vahing viib esmakordselt järgmisel aastal läbi kursuse sõltuvusest vabanemiseks

“Mind pikalt painanud söömisega seotud probleemidest vabanenuna hakkan enda isikliku kogemuse ja praktiliste avastuste põhjal läbi viima TMK universaalsetel tehnikatel baseeruvaid kursusi kõigile, kes soovivad täielikult vabaneda söömisega seotud sõltuvustest. Söömisega seotud sõltuvuste alla liigituvad suutmatus püsida tervislikus kehakaalus tänu liigsöömisele, kuid ka raskemad toitumishäired nagu rasvumisele viiv sunduslik ülesöömine, alasöömine, söömasööstud, buliimia, anoreksia ja ortoreksia”, räägib kursust läbi viima asuv Aigi Vahing.

Kursusel õpid kuidas iseseisvalt, võitlemata, kannatusi ja piiranguid tekitamata sõltuvustest vabaneda. Kursus sobib ka 12 sammu programmi OA läbijatele.

Mis mulle siis jääb kui sõltuvust enam pole? Nüüd olen avastanud, et kui sõltuvust enam ei ole, on selle asemele tulnud vabadus nautida elu täiel määral ja endiste liialdusteta ning piiranguteta ning kogeda rahu ja õnne, mille olemasolust polnud mul sõltlasena aimugi. Nüüd mõistan, mida paljukõneldud heaolu tegelikult tähendab. See on imeline!
Pidasin ise 30 aastat oma elust võitlust toitumisprobleemidega. Algasid need noores eas (liialdava ülesöömisega, arenesid näljutamiseks ja buliimiaks ning päädisid sundusliku toitumishäirega ja toidusõltuvusega). 27 aastat püüdsin probleemi ise ohjeldada ja sattusin seeläbi ka teistesse sõltuvustesse: ülesportimine, alkohol, suhted, uimastid, arvutimängud, ületöötamine, depressiivsed meeleolud, jne.
2004 kolisin USA-sse, et seljatada sõltuvused elukoha ja elukutse vahetuse teel, asudes õppima näitlemist LA-s. See väline muutus mind sõltuvustest ei vabastanud. Kolmel viimasel sõltuvuse aastal otsisin lahendusi erinevatest eneseabi meetoditest, teraapiatest ja paranemisprogrammidest, sh 12 sammu programmid OA, Al-Anon ja SLAA New Yorgis.
Sõltuvuste teemal kirjutasin ka autobiograafilise romaani “Valik” (2010), mille tegelaskuju lepib sellega, et sõltuvusi pole võimalik vabastada, et sõltlane jääbki elu lõpuni ainult sõltuvustest paranema.
Eestise naasnuna osalesin 2011 oma terapeudi soovitusel Teadliku Muutuse Kunsti kursusel, mis algatas mu elus jäädava positiivse muutuse.
Tänaseks olen sõltuvustest vabanenud ning saanud Ingvar Villidolt, Teadliku Muutuse Kunsti meetodi loojalt, loa õpetada I-II kursust neile, kes soovivad ka sõltuvustest vabaneda. Palun tule ise või teavita sõpru-tuttavaid, kes võiksid ka sellest infost kasu saada.
Esimene kursus “Teadliku Muutuse Kunst I-II sõltuvustest vabanemiseks” toimub Tallinnas 3.-4. ja 21. veebruaril (vaata lisa SIIT) ja järgmine toimub 14.-15. ja 24. aprillil (vaata lisa SIIT).

Seotud