7 parimat eeterlikku õli ärevuse ja stressi leevendamiseks

Su nina teab, kuidas ärevust maha rahustada. Haistmine on võimas taju, mis võib meie heaolu vahetult mõjutada. Kui tunned mõnel soojal ja päikselisel päeval läbi akna sisse kanduvat meeldivat lõhna, võib see meelde tuua mõne olulise lapsepõlvemälestuse. Kui haistame midagi nauditavat, võib see naeratuse näole tuua ja tuju rõõmsaks teha – isegi siis, kui olime tol hetkel ärevil. Lõhnade kasutamine ärevuse vähendamiseks kannab nime aroomiteraapia.

Aroomiteraapias kasutatakse selliseid eeterlikke õlisid, mis mõjutavad aju niiviisi, et ärevus hakkab vähenema. Limbiline süsteem aktiveerub teatud moel, kui selleni jõuavad teatud lõhnamolekulid. Limbiline süsteem on ehituselt keerukas süsteem, mis osaleb näiteks hingamise, südamerütmi, vererõhu, stressireaktsioonide ja emotsioonide kontrollimises.

Ärevuse vastu peetakse kõige tõhusamaks järgnevaid eeterlikke õlisid:

  • basiilik

  • lavendel

  • sidrun

  • sidrunmeliss

  • roos

  • palderjan

  • ilang-ilang

Õlide sissehingamiseks võid abivahenditena kasutada aroomipihustit või aroomilampi. Mõned on elektrilised, mõne puhul tilgutatakse õli vette ja alla pannakse küünal. Võid kasutada kreeme või muid nahahooldusvahendeid, vannitooteid ja massaažiõlisid. Kui leiad aega rahulikuks lõdvestumiseks ja rahustavate aroomide sissehingamiseks, siis pakub see ärevuse kehalistele ja emotsionaalsetele sümptomitele teretulnud leevendust.

Hoolimata sellest, kas sa hingad lõhnaaineid sisse või eelistad neid nahale kanda, on aroomiteraapia kõige tulemuslikum just siis, kui kasutad seda teadlikult koos mõne muu lõdvestava protseduuriga. Niisiis, võta aeg maha ja leia aega lillede nuusutamiseks. Kasuta roosiõli (või muud õli), et su keha ja meel saaks nautida selle rahustavat hõngu. Leia endale aega ja tekita rahustav õhkkond. Vali välja kõige meeldivamad eeterlikud õlid. Hinga neid sisse aeglaselt ja sügavalt. Lase muredel meelest ja kehast lahkuda, viibi täielikult praeguses hetkes.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Tanya J. Petersoni raamatust “101 viisi, kuidas vähendada ärevust”.

Seotud