6 valgustavat õppetundi, mida suured vaimsed õpetajad läbi aegade meile on püüdnud edastada

Toome Kristallikoda.ee vahendusel välja kuus kõige võimsamat õppetundi, mida kõik Ida ja Lääne Suured, Valgustatud Vaimsed Meistrid kogu ajaloo vältel meile on püüdnud õpetada.

1. Eraldatus on illusioon

Kõik, mis on olemas, on omavahel seotud. Miski ei eksisteeri eraldi ega eraldatuna ümbritsevast keskkonnast. Kogu eraldatusetunne pole midagi muud kui illusioon ja kui me sellest ei vabane, ei ole meil võimalik elada harmoonias ei iseenda ega maailmaga.

2. Lihtsus on võti

Lihtne, vähenõudlik eluviis aitab leida keskme ja selguse. Need, kes oma elu keeruliseks teevad, kipuvad kannatama meelesegaduse ja meeleoluhäirete all ning raiskavad oma aega ja energiat asjadele, mis ei aita kaasa nende arengule. Tark inimene loobub kõigest, mis on ebaoluline ja hoiab oma südames ainult seda, mis on tõeliselt tähtis.

3. Kiindumine toob kannatusi

Kõik, mis on olemas ja mida me omame, kaob ühel päeval. Teisisõnu, kõik on ajutine, sealhulgas meie kohalolek selles maailmas. Seega, mida rohkem oleme end sidunud, olgu inimeste, omandi, valduste või asjaoludega, seda rohkem me kannatame, sest kõik need võetakse meilt varem või hiljem ära.

4. Valu on sõnumitooja

Inimesed kardavad tavaliselt valu ja teevad kõik, et vältida selle kuulamist. Tõde on siiski see, et valu on tulnud õpetama meile midagi olulist ja kui me sellele tähelepanu ei pöörata, ei saa me kunagi õppida ega kasvada.

Valu näitab meile kõige intensiivsemal moel, et meie elus on midagi valesti ja et me peame oma suhtumist ja eluviisi muutma, et sellest vabaneda.

5. Kaastunne loob rahu

Elada kaastundlikult tähendab elada rahus enese ja teistega. Kui kaastunne kaob maailmast, tekib paratamatult konkurents, konflikt ja sõda. Kaastunne on ainus asi, mis aitab inimestel ühineda ja koos töötada, et luua kõigile olemasolevatele olenditele ilusamat maailma.

6. Vabadus käib käsikäes vastutusega

Mida rohkem me võtame vastutust oma elu eest endale, seda enam me suudame oma elu ka ise kujundada. Need, kes valivad jätta vastutuse teiste õlgadele, ei mõista, et nad loobuvad seeläbi ka oma vabadusest. Vastutus võib mõnikord tunduda raske koormana, kuid see on ainus viis arukalt ja vabalt elamiseks.

Need valgustavad õppetunnid tunduvad esmapilgul kergesti arusaadavad, kuid nende teadvustamine nõuab tegelikult päris suurt teadvustaseme nihet. Mediteerimine ja nende õppetundide igapäevane, järjekindel ja teadlik harjutamine aitavad teil varem või hiljem neid oma igapäevaellu integreerida ning kogeda nende tohutut väge ja tähtsust.

Allikas: 8 lihtsat õppetundi, kuidas oma elu tõeliselt maagiliseks muuta

Tarkused, mis on üle 2000 aasta vanad

Tuva šamaani targad nõuanded eluks

Kuidas kuulata oma keha ja järgida sisetunnet?

Seotud