5 põhjust, miks peaksid koju kindlasti toataimi muretsema

Toataimed on olnud populaarsed juba vanadest iidsetest aegadest, sest juba siis hakkasid inimesed oma õuetaimi tuppa tooma, et ka sees olles nautida rohelust. Kuna taimed on lisaks sellele, et nad on kaunid ja väga dekoratiivsed, ka meile kasulikud, siis peaksime neid vaatama mitte ainult sisustuselemendina, vaid meile eluks vajaliku osana.

Taimed aitavad toota lisahapnikku

Taimed aitavad toota lisahapnikku ning on seetõttu kinnises ruumis eriti vajalikud abimehed. Väga oluline on hapnik just meie une ajal ning sellega saavad magamistoas olevad taimed meid hästi aidata. Parimad taimed ruumi, kus magatakse on orhideed, sukulendid, havisaba, harilik aaloe, tups-rohtliilia ja luuderohi.

Taimed puhastavad õhku

Ameerika Ühendriikide kosmoseorganisatsioon NASA uuris juba 1989.aastal, kuidas siseruumides saab teatud toataimede abil tekitada tervislikku mikrokliimat. Selgus, et paljud tavalised toataimed parandavad efektiivselt siseõhku, eemaldades sellest kahjulikke keemilisi aineid, mida kodudes ja töökohtadel on uskumatult palju ning hoides õhuniiskust vajalikul tasemel. NASA uuringute põhjal tundsid inimesed taimede mõjul 15% vähem silmade kuivust, 31% vähem kurguvalu, 32% tundsid vähem väsimust, 38% köhis vähem ja 45% kurtis vähem peavalusid. Parimad õhupuhastajad on datlipalm, sõnajalg, tups-rohtliila, viigipuu, kuld-nõelköis, havisaba, tõlvlehik ja draakonipuu.

Taimed turgutavad tervist ja vaimu

Kõik teavad, et looduses viibimine toob kasu nii inimese vaimsele kui füüsilisele tervisele. Kogu aeg ei saa keegi meist väljas viibida, kuid oma töökoha või kodu saab muuta toataimede abil üsna roheliseks paigaks. Ka meie lõputuna tunduv sügis-talve poolaasta oma halva ilma ja otsatu pimedusega kutsub meie psüühikas esile sooja ja õdusa vajaduse toaroheluse järele!

Pakuvad kaitset ja toovad õnne

Aaloe on hea seal, kus on palju haiguseid, mis näitab, et majas on nõrk bioväli. Aaloe kaitseb elamist haigusttekitavate energiate ja vibratsioonide eest, puhastab ja tugevdab ruumi energeetikat.

Kaktused on erinevad, kuid mõjuvad enam vähem ühte moodi: tõmbavad endasse inimese negatiivsed energiad, muudab vihkamise, kurjuse ja vastikustunde, toimib justkui piksevardana. Kaktused ei lase elamisse negatiivset energiat, sellepärast on soovitatav panna nad aknalauale ja välisukse vastu.

Monstera on vajalik seal, kus kõik on väga kaootiline, kus olude sunnil on kõik pea peale pööratud. Monstera imeb endasse korratuse energia, kontsentreerib kogu energia rahuks ja tasakaaluks.

Sõnajalg – “kuldse kesktee” taim, on ideaalne väliste energivoogude harmoniseerija. Samuti soodustab paranormaalsete võimete ilmsikstulekul ja äratab üles inimese varjatud võimed. Sõnajalg viib inimese kompromissini ja annab ruumis vaoshoituse tunde.

Varjukannike (säntpoolia) on rahustava toimega, loob mugavustunde ja rahu. Toob rahu unetule. Valge kannikesed puhastavad ruumi rasketest mõtetest ja ebameeldivatest tunnetest; nad on head seal, kus elevad väikesed lapsed, kaitsevad neid negatiivsuse eest. Roosad ja punased kannikesed puhastavad ruumi pingest ja suletud energiatest, kus inimesed võivad kergelt haigestuda; nad kergendavad ruumi energeetikat.

Toataimed meelitavad feng shui järgi ligi head energiat

Lilled pakuvad alati silmale rõõmu ja meelitavad qi-d juurde. Qi on universaalne energia, mis on olemas kõiges elavas. Qi kogumise ja aktiveerimise abil saame endale luua head käekäiku, pikka iga ja õnne. Viiel lillel on aga feng shui-s oma eriline tähendus ja neid peetakse eriti head õnne toovaks. Need on pojeng, krüsanteem, orhideed ning lootos ja valge magnoolia.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.