5 parimat toitu käbikeha turgutamiseks

Kui sa püüad mediteerimise teel jõuda valgustatuseni või tahad ehk lihtsalt öösel end korralikult välja magada, siis vajad sa selleks tugeva tervisega käbikeha. Seda väikest käbikujulist endokriinsüsteemi kuuluvat elundit kutsutakse sageli inimese kolmandaks silmaks. Ajus paiknev käbikeha eritab melatoniini ja reguleerib selle taset. Melatoniin omakorda reguleerib sinu ööpäevarütmi (une-ärkveloleku tsüklit) ja teatud seksihormoone.

5 parimat toitu käbikeha turgutamiseks

Lubjastumine on probleem, mis esineb mingil määral meil kõigil, aga iseäranis neil inimestel, kes järgivad ebatervislikku toidukava. Peamine häda seisneb selles, et liigne fluoriidi ja fosfori tarbimine lööb keha mineraalide tasakaalu rivist välja ning see põhjustab omakorda käbikeha kiiret lubjastumist. Ligi pooled ameeriklased on käbikeha lubjastumisega hädas juba enne 18. eluaastat! Lubjastumine põhjustab häireid inimese loomulikus elurütmis ja hormoonides.

Parimaks lahenduseks on kõrvaldada toidulaualt rämpstoit ja piirata fluoriidi sisaldavate toitude tarbimist. Peaksid sööma piisavalt töötlemata ja tervislikke toite, et aidata turgutada käbikeha ja vähendada lubjastumist. Käbikeha tervise tagamiseks on soovitatav proovida järgnevat viit toitu.

1. Klorella

Klorella, spirulina ja nisuvõrsed on suurepärased toidud, mis on täis vitamiine, mineraalaineid ning antioksüdante. Need ja teisedki klorofüllirikkad supertoidud kõrvaldavad elunditesse kogunenud metallimürgid, suurendavad hapnikutaset, parandavad kahjustatud kudesid ja tervendavad immuunsüsteemi. Nende toitude võime kõrvaldada elunditest mürgiseid metalle aitab kehal eemaldada sinna kogunenud raskemetalli. Lisaks võib hapnikuvarustuse ja immuunsüsteemi turgutamine aidata kehal võidelda käbikeha lubjastumisega.

2. Jood

Kraanivees sisalduv fluoriid ladestub samuti käbikehasse. Jood on hädavajalik iga kehaelundi jaoks, aga tänapäeval levinud joodivaegus jätab kehas ruumi joodilähedasele elemendile fluoriidile, mis hõivabki sageli joodi koha.

Inimkehal ei ole fluoriidiga midagi peale hakata, seega isoleerib keha selle kaltsiumikesta abil. Kui suurendad joodi tarbimist, vähendad ühtlasi fluoriidi mõju kõigile oma elunditele. Joodi võib leida orgaanilisest toiduvalikust, sealhulgas näiteks spinatist, spargelkapsast, merevetikatest ja kaladest. Võid kasutada ka joodi sisaldavaid toidulisandeid, kuigi ma soovitan parimate tulemuste saamiseks jooditilku.

3. Oregano õli

Mitme uuringu tulemused kinnitavad, et oregano õli on võimas vahend mikroobide ja teiste kahjulike organismide vastu võitlemisel. Immuunsüsteemi tugevnedes suudab su keha edukamalt kõrvaldada kahjulikke organisme, enne kui need ründavad selliseid kudesid nagu käbikeha. Samuti vähendab see lubjastumise esinemise tõenäosust ja kõigele lisaks puhastab oregano õli tervet su organismi, seega paraneb ka sinu üleüldine tervis.

4. Õunaäädikas

Osta endale naturaalset õunasiidist valmistatud äädikat, sest see sisaldab õunhapet – keemilist ühendit, mis annab äädikale omapärase hapu maitse ja ühtlasi vähendab metallide toksilisust kehas. Õunhape on tuntud tänu oma võimele eemaldada inimkehast alumiiniumi. Teiste tervisega seotud hüvede hulka kuuluvad ka neerukivide lahustamine, podagra leevendamine, vererõhu alandamine ja glükoositaseme tasakaalustamine.

Lihtsaim moodus naturaalse õunaäädika tarbimiseks on segada tassitäis vett ühe-kahe supilusikatäie äädika ja toore meega.

5. Peedid või peedimahl

Peedid, mida iseloomustab sügav tumepunane värv, sisaldavad boori. See keemiline element aitab tasakaalustada kaltsiumitarbimist ning kõrvaldab kehast metalle ja teisi ühendeid, sealhulgas ka fluoriidi. Lisaks on peedid pungil B-vitamiinist, mis aitab kehal säilitada energiat ja turgutada rakkude tervist.

Üks viimane tähelepanek

Käbikeha tervise taastamiseks peaksid sa esmalt toidulaualt kõrvaldama fluoriidi allikad ja lõpetama rämpstoidu – eeskätt karastusjookide – tarbimise. Kui sa oma toitumise seda osa ei muuda, siis ei ole eelmainitud viie toidu söömisest mingit kasu. Teised toidud nagu koriander, küüslauk, sidrunimahl ja kookosõli võivad samuti aidata sul mürkidest vabaneda. Tasub ka kaaluda kogu keha puhastamist, et vähendada keha happelisust ning lahti saada veelgi rohkematest metallidest ja mürkidest.

Allikas: Käbikeha müsteerium: mis on selle roll meie kehas?

Vigala Sassi 10 soovitust tervislikuks toitumiseks ja enesetunde parandamiseks

Dr Adik Levin: mis on tervislik toitumine?

Inspireeriv lugu: tervislik toitumine aitas paraneda multiskleroosist

Parem seedimine: millised toiduained sobivad koos söömiseks, millised mitte?

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.