365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 342

Kas mäletad, millal viimati jalutasid metsas, ainsaks saatjaks linnulaul ja sinu enda mõtted? Millal valmistasid vaid iseendale hõrgutava õhtusöögi? Kui sellest on juba palju aega möödas, siis on just paras hetk, et nautida taas kvaliteetaega iseendaga.

Mediteerida on keeruline, sest ei olda harjunud lihtsalt istuma ja üksi olema. Alati on midagi koristada, lugeda, süüa, telekast vaadata, tööd või trenni teha… Alati on midagi teha. Kardetakse pinget, mille üksindus kaasa toob, mitte üksindust ennast. Mis siis saab, kui üks hetk tuleb oma südant kuulata? Kuulata, et sa ei olegi tegelikult rahul praeguse töö, partneri, enda ja/ või eluga… Need pole kerged asjad seedimiseks. Parem hoida ennast pidevas liikumises, vähemalt siis ei kuku kogu maailm kokku. Elada lõivu, lootes, et ei pea seda kõike kinni maksma ja veel intressiga. Kuid võlg on võõra oma. Kui kaua meelipetvalt loota ja kui suure väärtuse intressi kujul tahame elule maksta, et mitte seesmiseid appihüüdeid tähele panna?

Minu kogemus on, et teatud momendil, kui kogu s*** on läbi töödeldud, siis jõuab kullani: väärt mõtete, inspiratsiooni, rahu ja õigete tegevusteni. See muidugi ei tähenda, et uusi teemasid peale ei tule. Tuleb ikka. Ikka ja jälle tegeled lisaks uutele asjadele ka vanade tunnete, inimeste ning lahendamistega, viimaste juhul küll enamjaolt sügavamatel tasanditel. Kuid vahe on selles, et kogu selle jama kõrval kuuled oma südant ja tegutsed selle järgi. Siis märkad, kuidas üksi olemistest saavad hoopis naudinguhetked. Hetked, mis aitavad (energia)aku täis laadida. Üksinda olemisest saavad su parimad sõbrad, nõuandjad, inspireerijad, rahutoojad ja toetajad.

Ainuke, mida vajad, on julgus minna endaga kohtama. Et kuulata ennast kuniks südamelt on kõik räägitud (ja ära anna endale kohe nõu või targutada – see pole see koht!), teha endale välja, meelitada kohvi, koogi ja julgustamisega ning hellitada ennast nii kuis jaksad. Ahvatle endast välja kogu oma potentsiaal.

Tehnika 342: Endaga kohtingule minnes avad sa ennast taiplikkusele, inspiratsioonile ja juhendamisele. Endaga deitimine tähendab endale aja leidmist, näiteks paar tundi nädalas.

Tee midagi sellist, mida sa pole kunagi või ammu teinud (kuid tahtnud): istunud üksi kohvikus ja söönud maailma parimat (ja kallimat) shokolaadikooki, käinud üksi mereääres piknikul, külastanud kunstinäituseid vms. Mida iganes, mis sind inspireerib, üllatab ja samal ajal ka kallistab.

Paaridelt, kellel on suhteprobleemid, küsib terapeut esimese asjana, kas nad veedavad kvaliteetaega koos? Või keeruliste laste vanematelt. Mis on kvaliteetaeg? Kvaliteetaeg on see, kui sul on tore ja sa naudid kogu protsessi.

Tehnika pärineb Julia Cameroni raamatust “The Artist’s Way”.

Autor: Kaidi Laur

Allikas: http://catchingwish.com

Seotud