365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 304

Väeloomi võib olla üks või mitu. Nad võivad tulla ning minna, kui õppetunnid õpitud või siis olla sinu alatised saatjad. Väeloom on energia, millel on teatud looma projektsioon. Sellel energial on sinu väeloomale omased füüsilised ning kultuurilised omadused, mis on meile olulised.

Mu tuttav rääkis mulle ammu, kuidas ta käis ühe eesti shamaani juures, kes ütles, et ta väeloom on naerukajakas. Ta oli alguses äärmiselt pettunud – mis mõttes naerukajakas, mitte vägev lõvi või salapärane panter? Kuid kajakale mõtlema hakates, märkas ta teda kõikjal enda ümber. Ja kui ma õigesti mäletan, siis tuli talle meelde ka olukord, kus naerukajakas ennustas talle lapse sünni, tehes tema katusele pesa ühe pojaga.

Enne, kui asute edasi lugema, siis igaks juhuks hoiatan. Ma ei ole shamaan ning mul pole selle teema kohta väga sügavaid teadmisi, aga olles käinud mitmel shamaanirännakul, nendel teemadel vestelnud ning täna mediteerides jõudsin selleni, millest kirjutan. Seega põhineb antud artikkel minu isiklikul kogemusel ning oma väelooma poolt saadud infost.

Väeloomi võib olla üks või mitu. Nad võivad tulla ning minna, kui õppetunnid õpitud või siis olla sinu alatised saatjad. Väeloom on energia, millel on teatud looma projektsioon. Sellel energial on sinu väeloomale omased füüsilised ning kultuurilised omadused, mis on meile, kas sel hetkel või kogu elus, olulised. Mõnes mõttes on nad nagu arhetüübid, aga väeloomad erinevad arhetüüpidest seetõttu, et loomadele on kultuuriti erinevaid omadusi omistatud.

Kunagi lugesin, et kui keegi on sinu peale kade või soovib halba, siis on tema väeloom loomaderiigis alamal astmel ja siis võid kasutada oma väelooma selle kadeduse või halva tõrjumisel, näiteks anda oma väetiigrile palve süüa paha väejänes vms.

Pean tunnistama, et ma pole kunagi seda teinud. Tundub, et see on sarnane tehnikale, kus suurele rahvamassile esinedes soovitatakse kujutada kuulajaid alasti. Ise laiendaksin seda mõtet edasi, igal loomal (linnul, putukal) on oma eelisega omadus. Näiteks võib hiir end ühest väikesest august läbi pressida, kust lõvi ei suuda. Seda meetodit kasutades tood väe taas iseendasse, muutes end meele abil suureks ja tugevaks, mitte väetiks ja abituks. Mulle meeldib!

Lisaks oma väelooma energiat ära kasutades võib väeloom aidata sul ette ennustada tulevikku või anda märke, suunde, mida sul teha tuleks või teha saaksid. Sul tarvitseb ainult tähele panna. Näiteks kardan tohutult putukaid (ma pean võhiklikult ka ämblikke putukateks).

Kui kogu ranna peale on tuhandeid inimesi, siis nad leiavad ikka tee, et maanduda just minu nahal. Samuti tasub teil minuga metsa minna, sest sääsed söövad ainult mind ning sina saad rahulikult marju korjata. Pean seda jube tüütuks. Kuid kaks aastat tagasi avastasin, et mingitel hetkedel ilmuvad ämblikud on erilised. Avastasin, et iga kord, kui kaotasin oma keskme, tulid nad lagedal. Guugeldades leidsin, et ämblikud tulevad ütlema, et see on kasvukoht. Ämblikud koovad võrke, samamoodi nagu iga meie valik (ka valik, mida mõelda, tunda) koob meie eluvõrke. Ämblikud suunasid mind lähemalt vaatama, mis toimub mu mõtetes, tunnetes ja valikutes. Kas ma kudusin endale sel hetkel püünist või rahulolu loovat kodu?

Loomulikult saab kasutada loomi ära ka nii, et sa mõtestad lahti nende füüsilised või kultuurilised omadused ning vaatad oma elu selle nurga alt. Näiteks, kas püüad kedagi oma võrku või tunned end võrgus? jne. Mulle andis see äratundmine ämblikele hoopis teistsuguse perspektiivi. Ma olen tänulik, kui nad mu ellu tulevad. Nad on nagu looduse meeldetuletused, mis poppavad vajalikul hetkel oma sõnumiga välja.

Mu sõbranna rääkis, et leidis oma kompostihunnikust rästikupesa. Ta ütles neile pahaselt, et see on tema kodu ja kadugu sealt. Järgmiseks päevaks olid nad lännu. Täna oma väeloomaga vesteldes sain sama mõttega sõnumi. Loomadega on võimalik suhelda, sul tuleb seda uskuda ning end nende vibratsioonitasemele viia. Minu jaoks käib viimane tegevus nii, et püüan selle looma energiat endas tunnetada (mõne tema omaduse kaudu). Seda tegevust teen südames ning siis räägin temaga nii, nagu inimesega. Vähemalt mu kass Maruga see toimib.

Kuidas siis oma väeloomast teada saada?

Minu väeloom rõhutas, et kõige olulisem on teada, et sina ei vali enda väelooma, vaid väeloom valib sinu! Ehk, sa ei saa sunniviisiliselt enda lemmiklooma hobust väeloomaks, kui sinu on valinud hoopis hiir. Ja sellega võidelda on mõttetu, sest siis sa ei õpi ära ühte suurimat õppetundi, seda, et kõik asjad siin elus pole sinu kontrolli all.

Siit mõned variandid oma väeloomaga kohtumiseks:

1. võid minna mõne shamaani juurde; või shamaanirännakule;

2. vaata ringi, ole tähelepanelik, milline loom (lind, putukas) sind kõnetab (nt loomadest filme vaadates, raamatuid lehitsedes) või keda tihti näed (nt unes);

3. mediteeri.

Tehnika 304: Küsige oma väeloomalt: “Milline on see uskumus, mis hoiab mind tagasi kasutamast minu enda loovust? Kuidas saaksin neid uskumusi muuta või parandada?”

Sandra Ingerman “Hinge tagasitoomine”.

Autor: Kaidi Laur

Allikas: http://catchingwish.com

Seotud