365 tehnikat, kuidas saada seda, mida tahad: 283

Seekord kirjutan kadedusest. Teate küll, sellest kohutavast emotsioonist, millest kõik käsivad suure kaarega eemale hoida. See tunne kuulub isegi seitsme patu nimestikku!

Jah, kadedus on kohutav tunne! See on nagu kohalik tuimestus. Sul on võimalik pealt vaadata, kuidas see inimene, kelle peale sa kade oled või situatsioon, milles sa osaline pole või asi, mida sa ei oma, lõikab kirurginoaga tükikesi su enesekindlusest. Jah, kadedus on kohutav tunne! Aga kuna kõik teavad, mis tunne kadedus on, siis peab
selle tunde alge olema meis kõigis ja algusest peale.

Seega, kui ta on minus, aga ma ei armasta seda tunnet, siis võiks öelda, et ma ei armasta ühte osa endast?

Täna tõstis see kadedusekoll minus pead. Kadedusetunde energia on niiii suur, et ta mõjub nagu kofeiinilaks. Sul on raske püsida toolil või jätkata oma tegevusega ning silme ees virvendab (vahel lööb isegi mustaks). Ta mõjubki nagu kofeiin. Sama kiirelt, kui tõuseb energianivoo, siis sama kiirelt langeb enesehinnang ja tegutsemissoov.

Kuna kadedus on suhteliselt ebamugav tunne, siis püüavad inimesed sellest tundest võimalikult kiiresti lahti saada. See surutakse ühel või teisel moel alla. Näiteks – lõpetad oma tegevuse ning avad külmkapi; kirjutad oma sõbrannale/sõbrale, et arutada, kui nõme see inimene ikkagi on, kelle peale sa kade oled; tõmbad teki üle pea ja
nutad patja, sest kogu su tegevus tundub täiesti andetu ja mõttetu; mediteerid, lähed teraapiasse, et välja kaevata kõikvõimalikud põhjused minevikust, miks sul on nii halb enesehinnang; karjud oma koduloomade (ja/või naise, mehe, laste) peale vms.

Kadedus on seotud sotsiaalse positsiooniga. Tegelikult pole kadedus mingisugune peletis, vaid vastumeelne küsimuste esitaja. Näiteks võib ta küsida, mida sa kardad kaotada? Millist ühiskonnas välja võideldud kohta ohustab kellegi teise tegevus? Mida sa saaksid veel paremini teha? Mida sa oled tegemata jätnud? Mida sa tahaksid teha? Kus oled sa laisk olnud? Millest on sul puudus? Mida sa vajad? Kas sa elad nii, nagu tahaksid? Oled sa oma eluga rahul? Mis on puudu? Kas vajad tähelepanu? Kui jah, siis mida sul annaks selleks teha? Millist toetust sa vajad? Kas sul on piisavalt energiat? Või oled energiatu? Kuhu suunad oma energia? Jne.

Ei, kadedus pole vaenlane või hirmus pahalane. Ta ei taha kindlasti halba (kuidas ta saakski, kui ta on osa sinust!).

Me arvame, et kadedus on halb sellepärast, et võime samal ajal tunda (tohutut) viha ning ebaõiglust. Miks tema saab ja mina ei saa, kuigi mina olen teinud, olnud, näinud rohkem? Kui inimesed ei suruks alla viha, vaid oskaks seda tugevat energiat õigesti kasutada/suunata, siis jääks palju halba olemata ja tegemata.

Samamoodi on kadedusega. Nii paradoksaalne kui see ka ei tundu, siis kadedus ja süda teevad koostööd. Kadedus aitab nii mõnigi kord leida sul tee oma südamesse. Iseküsimus on, kuidas sa kadedusega toimetad. Kui sa tema eest põgened, lased tal end “üle ujutada” või tardud tegevusetusesse, siis oled selle perekonna püksid kadeduse jalga andnud. Tegelikult peaksid need ikka sinu jalas olema.

Mina sain täna õppetunni, et kadeduse eest pole vaja kannad välkudes eest joosta, vaid just seisma jääda. Kui kadedus võtab täielikult sinu üle võimust ja tunned, et sa ise ei tule toime, siis palu toetust. Too hirmud päevavalgele, st räägi neist, isegi siis, kui on piinlik ja sellele lisandub veel uus hirm, et äkki teised kinnitavad su esimest hirmu. Õigetelt inimestelt toetust paludes garanteerin, nad ei kinnita su hirmu, et oled andetu ja mõttetu või muud sellist. Vaid nad kuulavad sind. Aitavad sul pilti selgemaks saada ning juhatavad su sellest tihedast hirmutihnikust rajale. Ja kui sa juba ükskord oled sealt välja saanud, siis tekib julgus ning mis peamine – tahe –
vaadata nende küsimustega tõtt, mida kadedus esitas.

Kadedus on aus sõber. Ma ei ütle, et tal on alati õigus, kuid ta energia aitab meil saada veel rohkem kontakti nende osadega, mida hoiame kiivalt varjus. Ta aitab nendel teemadel ja tunnetel ujuda pinnale, mis vajavad ära minemiseks valgust.

Sinus on piisavalt julgust ja jõudu, et saada oma kadedusega sõbraks. See annab võimaluse saada teiste kadedustega sõpradeks.

Tehnika: Kui oled kade, siis jää kohale, hetkesse. Ära püüa teda minema ajada või minema joosta. Pigem – kuula ta küsimusi ning esita talle küsimusi. Mis peamine, ole sellel perioodil enda vaatleja. Vaatle, kuidas sa käitud, kui sa ei taha olla endaga aus: oled sa ülevoolav (liialdaja), tardud või põgened?

PS! Kindlasti ära materda ennast sel hetkel, vaid parem vaatle, kes sind materdab!

Autor: Kaidi Laur

Allikas: http://catchingwish.com

Vaata ka: http://2bthankful.com/

Seotud