21. juunil, suvisel pööripäeval toimub päikesevarjutus Vähi märgis, mis toob esiplaanile suhete ja väärtushinnangutega seotud teemad

Seekordne päikesevarjutus toimub 21. juunil, aasta pikimal päeval ehk suvisel pööripäeval, lisades sellele omapoolse maagilise jõu. Varjutus ei ole küll Eestis vaadeldav, kuid oma mõjutused on tal siiski.

Päikesevarjutus leiab aset siis, kui Kuu on Maa ja Päikese vahel, varjates päikesevalguse. Maalt vaadatuna on Kuu Päikese ees ning kogu Päikese valgus või osa sellest on Kuu poolt varjutatud. Päikesest oleks nagu tükk ära hammustatud (osaline päikesevarjutus) või on Päike kadunud (täielik päikesevarjutus). Päikest varjav Kuu paistab olevat taevaga sama värvi. Maalt vaadates võib Kuu ka Päikesest väiksemana paista, mistõttu ta ei suuda kogu Päikest ära varjata (rõngakujuline päikesevarjutus).

Viimased Eestis näha olnud päikesevarjutused olid 3. oktoobril 2005, 29. märtsil 2006, 1. augustil 2008, 4. jaanuaril 2011 ja 20. märtsil 2015.

Täielik päikesevarjutus ei kesta üle seitsme minuti. Täielikule päikesevarjutusele eelnev ja järgnev osalise varjutuse faas kestab märksa kauem.

Päikesevarjutused moodustavad tsükli, mida nimetatakse saaroseks. Selle abil on võimalik päikesevarjutusi ennustada. Saarost tunti ja päikesevarjutusi suudeti ennustada juba vanaajal, vahendab Wikipedia.org.

Isegi kui päikesevarjutus ei ole meie jaoks nähtav, siis selle energiad on tuntavad ning neid saab enda jaoks suurepäraselt ära kasutada. Varjutuse hetkel ning sellele eelneval ja järgneval ajal võivad emotsioonid kõikuda ning tekitada vastakaid tundeid. Hea oleks mõelda oma unistustele ning keskenduda positiivsele ja sellele, mida oma ellu soovitakse. Üleval on teemad, mis puudutavad armastust, pere, kodu ja lapsi. Mingeid äkilisi suunamuutusi ei maksaks hetkel esimeste emotsioonide pealt teha. Tasub tegeleda meele rahustamise ja lõõgastumisega.

Levinud uskumuste kohaselt pole varjutuste ajal soovitatud alustada uut projekti, äri, eluetapi või ükskõik millega, mis materiaalselt saab manifesteeruda. Nende tegevuste hulka kuuluvad näiteks – kolimine, uue äri alustamine, kokkulepete sõlmimine, tehingute tegemine, edutamise küsimine, abiellumine/kihlumine. Selliste tegevuste tegemine sel ajal peetakse halvaks endeks ning usutakse, et kõik, mis alguses justkui särab, toob kaasa edaspidi pahandusi.

Loe lisaks: Suvine pööripäev: 10 toimingut, mida peaksid kindlasti tegema, et kindlustada endale õnne, tervist ja armastust!

Seotud