15 lauset, mida edukad inimesed ei ütle mitte kunagi

Kui sa soovid saada edukaks ettevõttjaks või jõudsalt edeneda oma karjääris, siis saad alustada sellest, et järgid neid harjumusi ja ettekirjutusi, mida järgivad edukad.

Siin on 15 fraasi, mida sa ei kuule mitte kunagi eduka inimese suust:

1.”Me ei saa seda teha”

Üks asi, mis teeb inimesed ja firmad edukaks, on võime lahendada oma kliendi või koostööpartneri probleeme. Nende jaoks on alati kõige tähtsam nende kliendi soov.

2. “Ma ei tea, kuidas”

Selle asemel, et kohe automaatselt loobuda lahenduse otsimisest, otsivad edukad inimesed probleemidele vastuseid, nad ei ütle ühegi asja kohta et nad “ei tea, kuidas seda teha”, vaid otsivad “võimaluse, kuidas seda teha”.

3. “Ma ei tea, mis see on”

See vastus ei kaota probleemi ära, probleemi ignoreerimine ei ole lahendus. Kui sa ei lahenda oma tarbijate probleeme, siis nad leiavad kellegi, kes seda teeb. Kuigi alati peab olema aus oma koostööpartnerite/klientide vastu tuleb alati öelda: Ma ei tea mis see on, aga ma uurin välja“

4. “Ma tegin kõik ise”

Parim viis asjad tehtud saada on ennast ümbritseda tublide inimestega, kes tegutsevad hinge ja südamega ning on head selles, mida nad teevad. Oluline on alati neid ka selle eest tunnustada, ning anda kõigile teada, et sa oled saavutanud oma edu nende inimeste abiga. Meeskonnatöö on alati kõige kasulikum.

5. “See on liiga vara”

Mitte kunagi ei ole liiga vara olla kohal õiges kohas. Edukad inimesed liiguvad ringi ja näitavad ennast ning igal võimalusel tutvustavad oma tegemisi. Osa edukas olemisest on võime olla õigel ajal õiges kohas.

6. “See on liiga hilja”

See kuulub samasse kategooriasse eelmise punktiga. Kui keegi ütleb sulle, et oleks vaja kohtuda õhtul kell 22.00, siis on oluline minna ja kohtuda. Sa võid olla väsinud ja soovida seda edasi lükata, aga sinu edu nimel võib olla just see õhtune kohtumine oluline, et saaksid edasi liikuda.

7. “Mul on kahju, et me ei suuda koos töötada”

Väga harva võib juhtuda, et sa ei saa teise inimesega koostööd teha, kuna te ei sobi kokku. Edu saavutamisel on oluline koostöö teiste inimestega, see on väga tähtis. Edukad inimesed leiavad üles inimesed, kellega neil koostöö laabub. Nendega, kellega ei laabu, leiavad nad viisi, et koos toimetamine siiski laabuks.

8. “Saaks kunagi kokku”

Edukad inimesed moodustavad neile oluliste inimeste võrgustiku ja kohtuvad nendega väga teadlikult ning regulaarselt. Ei ole selliseid kokkuleppeid, et võiks kunagi kohtuda, vaid konkreetsed ajad, millal kohtutakse. Nii hoitakse oma suhtevõrk elus.

9. “Vabandust, aga mul on kiire”

Kui võimalus liigub nende poole, siis edukad inimesed teevad, mis vaja et see jõuaks nendeni. Kui keegi midagi soovib ja tahab sinuga kohtuda, siis leia alati aega, sa ei tea mis võimalus selle taga peidus on.

10. “See oli kõik minu idee”

Edukad inimesed ei hoia tagasi, kui on edukas projekt, nad kiidavad kõiki ja tunnustavad kõiki osalisi. Nad ütlevad, et idee sündis tiimi koostöös.

11. “Ma ei loe mitte kunagi raamatuid”

Tom Corley on rikaste harjumusi uurides avastanud, et rikkad inimesed loevad palju rohkem kui vaesed inimesed – 63% edukatest inimestest lasevad oma lastel lugeda iga kuu 2 või rohkem mitte ilukirjanduslikku raamatut, sama teevad 3% vaestest. “63% edukatest inimestest kuulavad USAs audioraamatuid, sama teevad 5% vaestest“. Lugemine aitab maandada stressi, kasvatab loovust, parandab mälu ja avardab silmaringi.

12. “Ma ei ole piisavalt hea”

Oluline osa edu saavutamisel on enesehinnangul. Inimene peab ennast väärtuslikuks ja võimekaks pidama. See on väga oluline, järgi oma tõelisi sihte ja võimeid.

13. “See on OK.” (aina uuesti ja uuesti)

Edukad inimesed teavad, millal lahkuda ja mitte leppida olukorraga. Kui on midagi, mis segab või takistab sinu projekti või häirib tegemiste juures, siis ära lepi sellega, astu selle vastu või tee oma äri. Võid muuta ka oma eesmärke antud asja suhtes, või sea piirid, kuhumaani sa oled nõus sellega, et see on takistus ning tegutse, kui see on ületatud.

14. “Kui meie konkurentidel ei ole seda, siis meie ka ei vaja seda”

Konkurentide kopeerimine on üks kindlamaid viise, kuidas oma tegevus või äri hävitada. Tõeline edu seisneb selles, et leiad üles asjad, mida konkurent ei tee ja pakud neid klientidele.

15. “Puhkus on luuseritele”

Tõeline edu tuleb kui sa piisavalt puhkad, käid soojal maal reisil, veedad nädalavahetustel aega sõprade või perega. Kui sa oled välja puhanud, siis teed sa paremat tööd.

Tõlkis: Rain Siemer

Autor: Sujan Patel

Allikas: 20 nõuannet, kuidas olla edukas

Külgetõmbeseadus toimib: 12 nippi, kuidas saada seda, mida soovid!

25 saatuse reeglit, mille järgimine muudab su elu

Nipid, kuidas saada enda kehaga heaks sõbraks

Seotud