14 toredat ideed teadlikuks ja keskkonnast hoolivaks sõbrapäevaks

Kuidas tähistada sõbrapäeva nii, et saaksid näidata oma lähedastele, et hoolid neist, kuid samas mõtled teadlikult ning hoiad meid ümbritsevat keskkonda?

Valentinipäeva ehk sõbrapäeva traditsioon on omamoodi armas ja kena, kuid märkamatult on sellest päevast saanud ka kaubanduspüha. Meile püütakse selgeks teha, et mida rohkem me kulutame, seda enam näitame oma kallitele, kui väga me nendest hoolime. Selleks, et oma kallitele armastust näidata, et pea alati asju ostma, on ka teisi viise.

Siin on 14 nippi, kuidas tähistada sõbrapäeva:

1. Valmista söödav kingitus. Mis võiks olla toredam, kui maitsev üllatus? Katseta vahelduseks näiteks mõnd taimetoitlaste magustoitu. Nii võid kindel olla, et hoolitsed nii enda ja kallima keha eest kui ka keskonna eest.

2. Osta ausa kaubanduse ja vihmametsade sõbralikku šokolaadi. Oled sa suhtes või mitte, ilmselt söövad kõik sõbrapäeval šokolaadi. Kuna kakaoubade tootmine on seotud paljude eetiliste ja keskkonnaprobleemidega, siis eelista toodangut, mis ei kahjustaks ümbritsevat.

3. Tee taaskasutuskingitus. Meisterda ise kodus leiduvatest paberitest, kangast, nööpidest või muust materjalist tore sõbrapäevakaunistus või kingitus.

4. Kirjuta kiri. Mis võiks olla südamlikum ja meeldejäävam, kui kiri, milles meenutad kirja saajale ühiseid armsaid hetki ja annad talle teada, kui armas ja oluline ta sulle on.

5. Leia kingitus olemasoleva hulgast. Kindlasti on sul kapis mõni kaunis sall, mida sa pole kunagi kandnud või mõni põnev raamat, mida sa ei kavatse rohkem lugeda – miks mitte kinkida see edasi?

6. Tarbi kohalikku kaupa või teenust. Kui plaanid midagi osta või välja sööma minna, siis uuri välja kohad, kes kasutavad kohalikku toorainet. Toeta pigem neid, mitte mõnd suurt rahvusvahelist kontserni.

7. Osta orgaaniliselt kasvatatud lilli. Kui sa soovid kindlasti lilli osta, siis püüa leida sellised, millel ei ole kasutatud keemilisi taimemürke.

8. Kingi potilill. Veel parem võimalus kui orgaaniliselt kasvatatud lõikelilled, on potilill. See peab kindlasti ka kauem vastu.

9. Osta veini, mis on kasvatatud loodust säästvalt. Otsi pudelilt viidet orgaanilisele ja vihmametsasõbralikule tootele.

10. Kingi ehteid või käsitööesemeid, mis on valmistatud meie enda meistrite poolt. Ilusad villased käpikud või sokid kuluvad kõigile ära, samuti teevad ilmselt rõõmu ka ehted, mis on originaaleksemplarid ja käsitsi valmistatud.

11. Saada elektrooniline postkaart. See annab edasi armsa sõnumi ega ei risusta loodust.

12. Kingi kallistus. See paneb nii kallistaja kui kallistuse saaja end hästi tundma ning on tõestatud, et kallistused ja lähedus mõjub tervisele hästi.

13. Ole ka magamistoas loodussõbralik. Kui vajad libestit, kondoome või mõnd põnevat erootilist mänguasja, siis vali selline, mis on valmistatud pidades silmas keskkonnasõbralikkust.

14. Tee midagi toredat. Olgu selleks kas õhtusöök oma emaga või helistamine vanale sõbrale, kellega ei ole ammu rääkinud. Kindlasti suudad sa välja mõelda midagi erilist, et oma armsamatele näidata, et hoolid neist.

Naudi mõnusat sõbrapäeva!

Allikas: www.treehugger.com

Loe lisaks: SÕBRAPÄEVA RETSEPT tervisefännidest maiasmokkadele: peaaegu kõigevaba hõrk šokolaadi-vaarika toorkook

Igal inimesel on sinu elus oma aeg ja roll

Kes on tõeline vaimne õpetaja?

Seotud