12 märki, mis näitavad, et sul on tegemist inimesega, kellest tasub eemale hoida

Öeldakse, et igaühes on midagi head, kuid ometi oleme sunnitud tõdema, et mõnes inimeses tuleb positiivsust küll tikutulega taga otsida. Eriti raskeks teeb selle leidmine see, kui inimene ise ei püüagi olla hea, mõistev või vastutulelik. Kindlasti on ka sinu tutvusringkonnas inimesi, kes tunduvad sulle ebameeldivad või lausa kurjust täis. Tihtipeale on need inimesed esialgu näidanud head nägu ning seetõttu oled sa nad endale lähedale lasknud ning nüüd kui nende tõeline pale on välja tulnud, on neist raske vabaneda.

Loe, millised on need märgid, mis peaksid sind valvsaks tegema:

1. Faktide väänamine. Alati on neil oma lugu, mis erineb suuresti sellest, mida kõik teised teavad. Ning alati on seal loos nemad need, kes pole midagi halba teinud ja peavad ülekohtuselt taluma elu ja inimeste poolt tulevat ebaõiglust.

2. Varjamine. Sa ei saa neid võibolla küll otseselt süüdistada valetamises, kuid neil on komme jätta olulisi asju rääkimata, mis võiks neid kuidagi kahjustada või paljastada nende tõelise pale.

3. Vastutuse mittevõtmine. Ilmselt oled sa kohanud inimesi, kes pole kunagi süüdi ja kellele teised väidetavalt pidevalt liiga teevad. Või kui ei tee teised, siis sättis elu nad ebasoodsasse olukorda. Igal juhul pole nad ise kunagi oma halbades valikutes süüdi, kuna nad lihtsalt tõugati sinna teele.

4. Manipuleerimine. Neil on alati olemas plaan, kuidas endale kasu lõigata ning end paremas valguses näidata. Nad oskavad sind panna oma soovide järgi tegutsema ning kui midagi valesti läheb, siis suudavad nad kogu vastutuse sinu õlgadele veeretada.

5. Tunnetega mängimine. Nad tunnevad hästi inimesi ja oskavad vajutada õigetele nuppudele, et sinu emotsioonidega mängides oma tahtmist saada.

6. Süümepiinade tekitamine. Mingil seletamatul põhjusel on neil üleloomulik võime panna sind süüd tundma ka siis, kui tegelikult on süüdi nemad ise.

7. Olukordade ümberpööramine. Kui sa oled neilt midagi palunud, kasvõi neile laenatud raamatut tagasi või midagi, mis on elementaarne, siis suudavad nad käituda, justkui teeksid nemad sulle suure teene ja sa jääd neile võlgu.

8. Märtri mängimine. Kas sa oled kunagi saanud kellegi vihahoo osaliseks ja hiljem oled saanud süüdistuse, et sinu käitumine kutsus selle esile? Ning sinult oodatakse veel ka vabandust… sest tema oli see, kes kannatas.

9. Sõnad ja teod ei lähe kokku. Nad räägivad üht ja teevad siis teist. Vahel tuleb seda meil kõigil ette, kuid nende puhul ei tekita sa vähimaidki süümepiinu ega peavalu.

10. Topeltelu elamine. Nende jaoks pole probleem esineda tööl ühe inimesena, tuttavate hulgas teisena ja kodus kolmandana. Nad suudavad kameeleoni kombel end vastavalt vajadusele kiirelt ümber kohandada.

11. Tugev vajadus kontrollida. Kuna nad ise ei ole ausad ning peavad pidevalt jälgima, et nende valed välja ei tuleks, siis on nad väga tähelepanelikud ka teiste suhtes. Neil on vajadus kõike uurida ja kontrollida, sest see võimaldab neil hoida olukorda oma kiiva kontrolli all.

12. “Üle laipade minek”. Kui nad tahavad midagi saada, siis võtavad nad kasutusele kõik meetodid, et oma edus kindel olla. Neile ei loe see, kui nad peavad reetma oma sõbrad või valetama oma perele, sest ainus mis loeb, on nende eesmärk.

Toimetas: Katrin Oidra

 

Seotud