11 märki, mis näitavad, et oled saanud vaimselt täiskasvanuks

Me oleme ju kõik noored olnud – see on ütlus, mida lapsena sain tihti täiskasvanutelt kuulda. Nüüd, kui olen pea terve oma elu tundnud ennast siiani lapsena, siis jällegi kummitab mul peas lapsena kuuldud ütlus, et vanemate jaoks jäävad lapsed alati lasteks. Kaua aga need lapsed ise ennast lapsena tunnevad? Millal me mõistame, et aitab teiste järgi elamisest, sest ma olen iseseisev ja vastutav isiksus? Millal me teame kui täiskasvanulik arusaam meis tärkab? Kas me suudame selle ise ära tunnetada? Või käib see nii rahulikult, et me tõesti kasvame sellesse, aga lihtsalt ühel hetkel nipsust täheldame seda?

Vanus ei loe siin väga midagi. See küpseks saamine on eraldiseisev temaatika. Terve meie teadvus on muutunud ja meis tärkab realisatsioon ja mõistutunne. Aga millised on siis need märgid mis näitavad, et Sinust on saanud eneseteadlik ja mõistlik inimene?

1. Tühised lobisemised enam ei huvita Sind

Me ei taha enam kuulda ühtegi kuulujuttu ega tagarääkimist, väldime seda ja vajadusel kõnnime ruumist täiesti välja.

2. Sinu õnn ei sõltu teistest, sest sa oled enese keskmes

Sa ei klammerdu kellegi arvamuse või heakskiidu taha, sest mõistad, et Sinu edukus seisneb täpselt nii heas kõlas kui hästi oled sina ennast täna lainestanud. Helisev muusika tuleb meist endist.

3. Vaidlemise asemel valid vaikuse

Mäletad küll, nooremana kui äksi täis võisid minna iga väikese valestiütlemise peale. Selline bitchfight ja rusikalaks iga asja peale, naised teritasid silmi ja mehed hoidsid verd alati rusikas ja võimalik, et tihti ka mujal…

4. Sa ei loo inimestele ühest pilgust hinnanguid

Täiskasvanulik eluviis tähendab mõistliku ja kodanikustiili suhtlemist. See tähendab, et teatud eelarvamusteta austus tekib teiste inimeste osas anda talle võimalus ennast selgitada, väljendada ja tutvustada. Mine tea, võimalik, et mõnega saad päris headeks sõpradeks.

5. Sa ei suru teistele armastust peale

Jah, Sulle meeldib keegi. Vanasti käisid serenaadi rõdudel naistele laulmas ja enne ei jätnud rahule, kuniks tuli kas positiivne vastus või bitchslap vastu nägu, aga nüüd oskad ise märku anda oma tunnetest. Ma kirjutasin mehe vormis, ilmselt naised bitchslappi ei saaks, küll aga ühe kurva mossis naeratuse.

6. Sa suudad aktsepteerida südamevalu

Mida kõike armastuse nimel ei tehtud eks? Mida kõike ei tehta tänapäeval selle armuvalu pärast, noorema generatsiooniga on see tunduvalt murettekitavam kui varasemalt. Täiskasvanumaks saades oskad aktsepteerida südamevalu ja seda läbi seedida enda jaoks mõistlikult.

7. Andestad rohkem

Noorena olid tülid nii tühised, aga suhtlused piiratud, tujud pahad ja kõik olid vihavaenlased kohe kui midagi ei meeldinud. Nüüd otsid vaenu asemel hoopis läbisaamist. Hea läbisaamine on tervislik kõigile, seda tuleks rohkem levitada, oota ma aevastan…. ATSÜÜ healäbisaamine ÜÜÜH, oeh, vabandused, loodan, et levib kui viirus nüüd kõigile.

8. Magamine on parem tegevus kui klubisse jooma minna

Magamine on lihtne valik tegelikult, sest organism ei ole päris see, mis ta oli teismelisena. Isegi kui oleks, siis milleks minna jooma, et hiljem oleks pohmell. Rõve on haiseda alkoholi järele, juua ennast üle, et klubis võõraste pilke otsida. Keegi kunagi nagunii kellegagi ei räägi seal hingest, see on täielik orgiapõrgu, kuhu minnaksegi otsima kõige madalamat seksuaalsust. See on hetkel küll kõigest üldistamine, pole kõigi kohta. Pigem eelistad ehk minna kuskile mitte üle pingutama, vaiksemasse kohta, kus ehk klaasike veini kaaslasega juua, võõrastega tutvuda ja vaiksemas keskkonnas suhelda, et õppida üksteist tundma.

9. Sa tolereerid erinevusi ja muutusi

Tõekspidamiste küüsi jäämine on päris raske diagnoos. Inimene, kellel on raudsed tõekspidamised, kulutab oma energiat väga palju selle kõige mida ta ei kannata, needmisele ära. Mõistate, et teil on tervislikum energeetiliselt juba elada kui olete rohkem hingamises ja püüate vaadata, kas annab vaatenurka vahetada. Mõni muutus on värskendav meie hingele. Raske, pole kerge teostada, aga kui teeme seda, siis sõnadesse seda tunnet panna pole samuti kerge.

10. Oled rohkem avardatud mõistmise ja mõtlemisega

Sa ei näe piiranguid, vaid lahendusi. Sa ei pea vajalikuks minna kergelt endast välja ootamatute uudiste pärast. Sa mõistad üldisemat pilti ja suudad vastavalt olukorrale leida lahendus võimalikult oskuslikult.

11. Teed suurmeelsusi ilma kiituse otsimiseta

Noorena kippusime palju endast rääkima ja kiitlema oma sõnadega, aga nüüd oleme rohkem keskendunud vaiksetele tegudele, selliselt, et sõnad laiali ei leviks. Me tahame teha head ja ei tee seda kellegi teise arvelt.

Autor: Alan Durier

 

Seotud