10 põhjust, miks lapsed peaksid rohkem aega oma vanavanematega veetma

Vanavanemad on laste jaoks peaaegu sama olulised pereliikmed kui ema ja isa. Nad pakuvad tuge, kindlustunnet ja rohkelt armastust. Loe toredaid põhjuseid, miks peaksid lapsed oma vanavanematega võimalikult palju koos olema.

Vanavanemad teavad põnevaid lugusid ning paljud neist on tõestisündinud ja aset leidnud nende endaga. Nad näitavad ka toredaid vanu fotosid, kust võib näha nii neid noorena kui ka lapse ema ja isa pisikesena.

Nad ei pelga mängimist ja lollitamist. Laps meisterdas naljaka mütsi või maski? Me teame, kes seda proovib! Kellele räägib laps oma lasteaias õpitud nalju? Muidugi memmele või taadile.

Nad on parimad kuulajad. Kui laps õpib uue luuletuse, tantsu või mõne muusikapala, kuulavad ja plaksutavad vanavanemad härdunult.

Neil ei ole kiire ja nad saavad lapsele kinkida oma aega ja tähelepanu.

Nad teevad maailma parimaid kooke ja pirukaid, lubavad lastel aidata ega pahanda, kui juuksed ja köögipõrand pärast natuke jahused on.

Nad oskavad lastele õpetada asju, millest koolis ei räägita, näiteks kalapüüki, lõkke tegemist, rattakummi täis pumpamist, kudumist ja aiatöid.

Neil on alati hea meel, kui lapsed külla tulevad või helistavad. Eriti rõõmustavad nad siis, kui nendega häid uudiseid jagatakse.

Neil on lahedaimad koduloomad. Olgu see siis mürakarust koer, rahumeelne ja sõbralik kiisu või rääkiv papagoi, lastel on loomadega alati lõbus. Ning vanavanemad lubavad neil loomi jalutada, kammida ja toita!

Nad ei sunni lapsi kiirustama. Põnnid ei pea hommikul ahvikiirusel riidesse saama, sest vanavanematel on aega ja kannatust nende järgi oodata.

Vanavanemad pakuvad lastele turvalist vaheldust. Laste jaoks on reisimine ja uute kohtade külastamine alati põnev ning nad armastavad seiklusi. Vanavanemate juures külas olemine on kindlasti ju hoopis teistmoodi olemine kui kodus. Ning samas on lapsed armastava hoole all.

Vanavanemad armastavad oma lapselapsi tingimusteta ja see on lapse jaoks väga oluline. See annab neile eluks kaasa eneseusku, kindlustunnet ja kodusoojuse hindamise oskust.

Allikas: Naistekas.delfi.ee

Loe lisaks: Katrin Saali Saul: iga last saab aidata, aidates hoopis tema vanemaid

Kõik saab alguse lapsepõlvest

Igaveseks seotud: suhted vanematega mõjutavad su elu rohkem kui arvad

Seotud